fbpx

Meie Muusa – romantiline Merit

Eestis ei ole palju naisi, kes armastaks moodi ja stiilimänge sellise kirega nagu stilist ja romantikadisainer Merit. Kuid Merit ei jookse trendide sabas, vaid kehtestab end alati iseenda stiiliga. Tal on kindlad eelistused ja arusaamad ilust. Uurimegi tema säravate look’ide tagamaid.

Merit, kes on sinu stiili-ikoonid? Kust ammutad inspiratsiooni?

Üht konkreetset stiili-ikooni mul ei ole, kuid silmapaistvaid isiksusi on palju. Lapsepõlves imetlesin oma vanaema ja tädi hoolega valitud rõivaid.

Raske on määratleda, kust inspiratsioon täpselt pärineb. Kõik, mida näeme ja kogeme, mõjutab meid: loodus, inimesed, kunst ja olulised sündmused maailmas jne. Eks igaüks filtreerib sealt välja oma tõe ja nägemuse. Nii ka mina.

Merit kandmas Tanel Veenre loomingut – ainulaadset prossi ja kõrvarõngaid kollektsioonist Neffi

Sa oled üks väga väheseid naisi, kes ei karda pruuni. Kuidas oled selle üsnagi raske tooni pannud enda heaks tööle?

Kui palju erinevaid värve kokku segada, saame tulemuseks porise tooni. See tähendab, et pruun sisaldab paljusid teisi värve. Pruun on mõnusalt maalähedane ja rahulik. Ta laseb oma tagasihoidlikkuses kandjal särada. Alati on võimalus teda vürtsitada erksavärviliste aksessuaaridega, valides just sellise tooni, mis kõige paremini sobib juuste ja nahaga.

Milline on sinu suhe aksessuaaridega? Millised on sinu lemmikud?

Kõik suhted muutuvad ajas. Sama lugu on ka aksessuaaridega. Käepaelad ja kõrvarõngad on lemmikud. Teinekord võib selleks olla aga pross või rätik.

Vahel jäävad mõned ehted pikaks ajaks karpi tallele, aga aja möödudes avastan nad jälle. Ehted ei ole nagu kommid karbis, nad ei rikne.

Merit kandmas kõrvarõngaid Tanel Veenre kollektsioonist Hippo Couture

Kui vaatad oma garderoobi distantsilt, siis mida näed? Millised on dominandid?

Elus on erinevad perioodid ja see mõjutab ka värvivalikut. Vahepeal oli hästi värviline ajajärk, kus hullasin kontrastide ja pooltoonide põneval maastikul. Hetkel on rohkem selline must-valge ja looduslähedane värvigamma hingelähedane. Aksessuaaridel on maagiline võime lihtsa riietuse taustal särada, aga kui tuju tuleb, võin vahelduseks sukelduda ka kuldsesse kleiti.

Mulle ei meeldi reeglid ja jätan endale õiguse oma meelt alati muuta.

Rääkides Tallinna moenädala esireast kirjeldas üks nooremapõlve moespets mulle elavalt üht daami silmipimestavas punases – milline julge ja jõuline tervik! Ma teadsin kohe, et jutt on sinust. 🙂 Kui oluline on sinu jaoks välimusega end kehtestada? Kui palju on stiil sinu jaoks kommunikatsioon ja suhtus ümbritsevaga?

Kindlasti on välimusel minu ametis oluline roll. Inimesed jälgivad, mida selga panen. Üritustele minnes on läbimõeldud riide- ja aksessuaarivalik austus nii kaasinimeste kui korraldaja vastu. Minu igapäevastiil on lihtne ja mugav, aga viskan ikka kriitilise pilgu enne peeglisse, kui uksest välja torman.

Merit (paremal) Haapsalu raudtee- ja sidemuuseumi perroonil
Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre möödunudsuvisel moeetendusel Portaal

Osa stiili veenvusest on enesekindlus. Loodus on sinu vastu olnud armuline, oled ju kunagi olnud ka modell (Olid Siluetis?)? Ning eaga on sinu ilu vaid küpsenud, saanud sügavamaid toone… Räägi veidi oma modelli-põlvest (kui ma ei eksi ses osas?). Ning mis teeb sinu jaoks teise inimese ilusaks?

Modellikarjääriga alustasin teismelisena. Sõna otses mõttes valiti mind välja otse koolipingist. See, et mulle tehti selline ettepanek, oli üllatuseks. Olin noorena ebakindel ja oma välimuse suhtes väga kriitiline. Ise ei oleks julgenud ennast pakkuma minna. Ajaga olen muutunud enda vastu armulisemaks. See käib küpsemise juurde. Ei võrdle enam ennast parimatest parimatega, vaid püüan lihtsalt olla enda parim versioon.

Inimestes imetlen kõige rohkem headust, empaatiavõimet ja siirust. Need on tänapäeva ühiskonnas suhteliselt haruldased väärtused, aga pärlid säravad ka sõnnikuhunnikus, ja see on ilus… Mis puutub välimusse, siis mulle meeldib, kui inimene, elustiil ja amet sulanduvad isikupäraseks tervikuks.

Merit kandmas Tanel Veenre loomingut – ainulaadset prossi ja kõrvarõngaid kollektsioonist Neffi

Ilumeelt oled rakendanud ka oma uues väljakutses romantikadisainerina, pakkudes klientidele romantilisi piknikke looduses – räägi, kust tuli selline pöörane idee.

Loodus, ilu loomine, toiduvalmistamine ja fotograafia on mulle alati meeldinud. Pealekauba olen parandamatu romantik. Sulatasin kõik oma kired kokku ja sain tulemuseks romantilise pikniku looduse rüpes. Ise olen kokk, koristaja, teenindaja, transa ja fotograaf ühes isikus. See loob illusiooni sõltumatusest. Romantikapakett  on otsast lõpuni tailormade vastavalt kliendi soovidele.

Shopping Cart