fbpx

Meie Muusa – inspireeriv Liisa

Liisa on nagu mõnelt vanaaegselt maalilt maha astunud oma läbikumava naha ja mandli-silmadega. Seega täiuslik Taneli ja Aldo inspiratsiooni-allikas! Palusime Liisal avada oma maailma ja stiili. 

Poiste kodus toimunud pildistamisel kehastus Liisa kevadkollektsioonide modelliks

Eesti Modelliagentuuri juht Katrin Rannaväli leidis sind umbes 4 aasta eest laulupeolt. Kas mäletad seda hetke, millised tunded tema pakkumine tekitas?

Mäletan ikka.  Tegelikult ei olnud Katrin esimene, kellele ma silma jäin. Esimene kord tuldi mulle modellidusest rääkima juba umbes pool aastat varem. Sellest agentuurist lubati kindlasti kirjutada, aga seda kirja ei tulnudki. Ilmselt oli põhjus nende jaoks minu vanuses. Olin siis alles kaheteistkümne aastane, kuid esmapilgul paistsin välja palju vanem. 😀 Kui Katrin minuga laulupeol rääkima tuli ei arvanud ma ka siis alguses, et sellest midagi tuleb. Katrin oli aga aktiivne, hea suhtleja ning väga soe inimene. Ilmselt see nii selle pärast lõpuks läkski, et ma Eesti Modelliagentuuris nüüd olen.

Katrin ütles, et sul on niipalju poseerimise kogemust kui teistel Eesti modellidel kokku, sest oled pikalt Koreas ja Taivanis teinud tööd. Räägi sellest kogemusest - mida õppisid? Kuidas see muutis Sind inimesena?

Ma olin alguses suhtlemisel väga tagasihoidlik, seega oli just Korea minu jaoks perfektne ja turvaline koht, kus kohast alustada. Inimesed Korea agentuuris olid väga sõbralikud ja hoolivad. Ma käisin seal palju castingutel ja vaatasin, mis teised tüdrukud teevad. Mida aeg edasi, seda rohkem õppisin ma ära tundma, kuidas valgust tunnetada, mis nurga alt ja kuidas vaadata, milliseid emotsioone kasutada ja kuidas seista. Väga palju õppisin just koostööst fotograafidega.

Taivanis on poseerimine modelli jaoks hoopis teistsugusem kui Koreas. Taivanis on populaarsemad pigem high fashion, ehk suuremad poosid, mida tavaliselt ajakirjas näha võib. Ka seal õppisin palju juurde nii teistelt modellidelt, fotograafidelt kui stilistidelt.

Niimoodi üksi reisides muutud enesekindlamaks ja koged palju uut. Õpid ise otsustama ja ise oma asju ajama. Ise majandad ja ise teed valikud. Tegime Koreas vahel  teiste modellidega koos süüa. Kuna modelle oli eri rahvusest, siis sain ka sellest kogemusest midagi uut.

Liisa säramas Taneli ehetes

Palun iseloomusta oma stiili - mis on Sinu riidekapi-lemmikuteks?

Mu stiil on ikka veel välja kujunemisel. 😀 Ma armastan riietumisel mugavust ja see on minu jaoks põhiline. Vahel katsetan ka riideesemete või värvidega, mida kohe esimese mõttena selga ei paneks.  Aga minu läbi aegade lemmikud on ikkagi klassikalised hästi-istuvad teksad. 

Kuna Sinu töö oluliseks osaks on castingutel käimine, kus pead jätma võimalikult hea mulje oma tööandjaile - kuidas valmistada end ette? Millised on Sinu nipid?

Mina proovin  jääda iseendaks. Kui närv tuleb sisse, siis püüan ennast rahustada mõttega, et klient tahtis ju näha mind. 😀 See mõte annab mulle alati julgust juurde. Välimuse juures midagi erilist ette võtta ei saa. Castingutel käiakse mustade ümberteksade ja musta ümber topiga, mis figuuri näitaks ja jalas on kontsad. Meik peaks olema võimalikult naturaalne, kui üldse.

Liisa Miraaž moeshow catwalkil

Räägi oma suhtest aksessuaaridega. On Sul mingeid tähenduslikke ehteid?

Igapäevaselt on mul kõrvas pisikesed kullast rõngad ja kaelas peenike kuldkett, kuid mu lemmikud on just sõrmused. Minu väike kokkulepe endaga on soetada endale üks pisike ehe igast riigist kuhu ma reisin. Mälestuseks. Minu õnnetalismaniks on kujunenud väike hõbedane, helesinise kiviga sõrmus, mille ma ostsin oma kõige esimeselt Korea reisilt. 

Millised on Sinu lemmikvärvid riietuses? On värve, mida kardad?

Mulle meeldib must värv, nagu ka ilmselt paljudele teistele modellidele. See värv sobib absoluutselt kõigega ja seda on lihtne teiste värvidega kombineerida. Lemmikvärv on mul aga tumeroheline. Tavaliselt kannan neutraalsemaid toone, kuid ma ei pelga ka värve. Panen hea meelega ka nt punase kleidi selga. Neoonvärvid mulle lihtsalt ei meeldi.  

Liisa Taneli kevadise kollektsiooni kaftanis

Hoolimata tohutust modellitöö kogemusest oled alles lõpetamas põhikooli. Kuhu suunas tüürid? Kus tahaksid näha end kümnekonna aasta pärast?

Raske küsimus. Põhikool on mul lõpetatud ja sisseastumiskatsed gümnaasiumisse on ka edukalt tehtud. Lähim eesmärk on gümnaasium hästi lõpetada. Muidugi tahan ma ka modellindusega edasi tegeleda. Mida edasi õppima lähen, see võib aga kolme aasta jooksul muutuda, nii et seda ma praegu öelda ei oska.

Liisa lendlemas Mirage satiinkaftanis

Foto: Ele Rieberg-Meiel

Liisa piltidel nähtud tooted on saadaval ka meie e-poes. 🙂 

Shopping Cart