fbpx

Meie Muusa – hetkeline Ele

Fotograaf Ele Rieberg-Meiel on toonitanud oma loomingus teelolemist. Ta imetleb muutust, liikumist ja kasvamist inimesena. Tema tundlik ja otsiv silm klapib hästi Taneli maailmaga, selle salapärasema poolega. Ele tuli appi, et jäädvustada Miraaž moevaatemängu päeval mõned kaadrid etendust ootavate modellidega. Kui Tanel sai Elelt pildid, siis lummasid need oma hetkelisusega. Tema kaadrites on jahedat ilu, graatsilisi sõrmi ja tuulist siidi.

Fotograaf Ele Rieberg-Meieli neli nägu

Mis sind fotograafina käivitab? Mida otsid?

Märkan endas impulssi reageerida kui mulle miski südamesse läheb ja liigun sellega kaasa, et näha, kuhu tee viib. Otsin seda mis on teisel pool tuttavaid kohti. Katsetan üha enam, kuidas pääseda ühest kohast teise ja tagasi nii, et saab midagi kaasa tuua, mis ilma sõnu kasutamata räägib.

Milline on sinu suhe modelliga? Kui palju ja kuidas suunad?

Võtan tavaliselt hetke, et häälestuda ja mõista, mida see suhe vajaks, et toimida. On hetki, kus suunan väga vähe ja lasen protsessil loomulikult lahti rulluda, ja teisi, kus sätin ja räägin kuidas võiks olla kuni viimse detailini.

Foto:  Anu Rieberg

Sinu piltides on õrnust ja kargust ... modellid pea-aegu paistavad läbi. Kuidas seda saavutada?

Tunnen alati tuge ja kergust selle keskkonnaga kontakti saades, kus ma pildistan. Usun, et see kandub fotodele üle. Mu tähelepanu on kindlasti õrnuse ja tugevuse tasakaalule suunatud viimasel ajal, ja võibolla alateadlikult juba pikemat aega. Hea on kuulda, et seda on näha.

Kes on Sinu loomingulised eeskujud? Kes Sind innustavad ja inspireerivad?

Jäin mõtlema, kuidas sellele vastata. Mulle väga meeldib see, kui keegi teeb oma asja nii, et on näha, et ta teeks seda siis ka, kui maailm hakkaks teistpidi pöörlema. Mida aeg edasi, seda rohkem ma märkan kui palju inimesed teevadki oma loomingut nii ja üldse elavad elu nõnda, et see tervenisti ongi nende looming. Ja see viib mind kohta, kus ma ei oskagi nimesid nimetada, vaid lihtsalt olen vaimustuses, et meil on kõigil omad protsessid käsil, milledes me loome ja avaldume.

Taneli 3D maskide taga imekaunis Ksenia (MJ-Models)

Fotod: Ele Rieberg-Miel

Millises suhtes on mustvalge ja värviline foto Sinu loomingus? Mis on erinevused?

Tegelikult ma ei ole seda kunagi varem vist täpselt sõnadesse toonud, et mis vahe neil on. Minu enda jaoks on lihtsalt tugev sisemine tunne, kuidas kaader töötab. Mõni foto ärkab ellu ainult mustvalgena. Kui värv ära võtta, siis lisandub mingi ajatuse aspekt. Ja mõnikord mitte. Mõnikord on värv tähtsam kui vorm ja mustvalgena ei jääks pildist midagi järgi.

Kas Sa teed ka tellimuse peale pilte? Mida pildistad kõige parema meelega? Milline on Sinu ideaalne klient?

Enamasti pildistan jah kui saan kutse. Kutsun ka mõnikord ise ja pildistan ka lihtsalt sellest sisetundest, et kaamera on nagu mu südame ja silma pikendus.

Pildistan eriti hea meelega portreid ja hetki protsessist, kui keegi on jõudnud või jõudmas kohta, kus hakata looma endale tähtsaid asju. Armastan väga pildistada ka ühest etapist teise minekut, näiteks lapseootust, ja ka rituaale, mis on klassikalises mõttes pühad rituaalid. Püüan fotole kõige parema meelega muutuse ja samaksjäämise tasakaalu. Ilus on seda sõnastada 🙂 Mu ideaalne klient? On igaüks, kes teab, et asjad muutuvad pidevalt.


Selline oli Ele karge maailm vaid mõned meetrid eemal Miraaž moeshow backstage`i kaoseliseest kuumusest.

Taneli kaftanites hõljumas Merilin ja Liisa (EMA)

Fotod: Ele Rieberg-Meiel

Ele imelist loomingut saab nautida nii tema Instagrami kontol @elerieberg_photo kui ka kodulehel www.elerieberg.com🤍

Shopping Cart