fbpx

Vladislav Djatšuki värvikas menüü merihobu portselanil

Tanel läks ühel päikeselisel hommikul külla legendaarsele kokale Vladislav „Vlad” Djatšukile, kelle kuningriigiks on Mon Repos. Peale selle valitseb ta ka poppi Päris restot ning prantsusepärast Orangeriet. Vladi väljakutseks oli luua värvikas menüü meie merihobu portselanile. See toidupiltide seeria sündis imelise Kadrioru pargi vaatega Mon Repose restorani tornis, kus on Eesti kõige romantilisem võimalus nautida toiduelamust vaid kahele 🙂

Vlad, sa oled Eesti üks menukamaid peakokkasid ning restoranide omanikke. Kuidas leidsid oma tee gurmeetoitude ja restoranimaailma?

Lühidalt on raske öelda, kuid minu tee on olnud suhteliselt lihtne. Alustasin tööd kokana juba 16-aastasena. Minu mentoriteks olid maailma kokad nagu René Redzepi (Noma) ja Rasmus Kofoed (Geranium). Seljataga on olnud väga palju võistlusi, mille hulgas ka kokamaailma Olümpiavõistlus Bocuse d’Or. Olen valmistanud roogasid maailma kuulsaimatele staaridele ja poliitikutele, kelle hulgas näiteks Michael Jackson, DJ Tiesto, Lennart Meri ja Hillary Clinton.

Röstitud kammkarp apelsini, lillkapsa ja Hollandi kastmega

Millised on toidu serveerimise trendid täna? Kuidas on need ajas muutunud?

Trendidest võib praegu kindlasti ära märkida maheda tooraine. Üldiselt on nii, et trendid tulevad ja lähevad ning ma isiklikult arvan, et kõige parem trend läbi aastate on maitsev toit. Olen pigem lihtsa ja arusaadavava toidu usku!

Isutekitaja - forellimarja ja mädarõikahapukoorega chips

Kuidas valid nõud, millel oma roogasid esitleda?

Nõude puhul on oluline, et need aitaksid toidul ilusad välja näha, tõstaksid seda esile. Tähtis on, et taldrik ja roog oleks tasakaalus ning kindlasti on väga oluline ka taldriku mugavus – süüa peab saama mugavalt 😉

Grillitud kaheksajalg maguskartuli, Kalamata oliivitambi, küpsetatud kirsstomatite ning tuunikalakastmega

Milline on sinu suhe värvidega? Kui palju arvestad menüüd luues toidu väljapanekuga - nõude värvi, mustri või kuju ning toidu kooskõlaga?

Erinevatele toitudele, sündmustele ning inimestele sobivad erinevad värvid ja taldrikud. Mina endale raame ei pane, proovin alati inspireerida ja katsetada erinevate nõudega. 

Roheline salat marineeritud kõrvitsa, kapprite ja mädarõikakreemiga

On sul mõningaid nippe inimestele, kuidas anda kodusele roale restoranilik puudutus?

Meeles tasuks pidada, et taldrik peab aitama toidul apetiitne välja näha, kuid on oluline, et taldrikuga üle ei pingutataks! Maitsvat toitu on lihtne serveerida mis iganes taldrikul. Põhikomponendid nagu liha või kala serveeritakse alati viimasena, et oleks ikka näha, mis toiduga tegu. Kastet tasuks taldrikule panna vähe, seda saab alati serveerida lisana. Kaste serveerituna taldriku kõrval või garniir näeb alati välja gastronoomilisem.

Tursafilee pruunistatud või, Rooma salati, Caesari kastme ja must trühvliga

Kogu meie merihobu portselani leiad siit:

Värvikaid toiduelamusi! 🙂

Shopping Cart