fbpx

Titaanist ehete hooldus

Titaan, sümboliga Ti, on element nagu kuld, hõbe ja plaatinagi. Omaduselt on titaan hõbedase läikega metall kõrgeima vastupidavusega raskus-suhtele. Oma inertsuse tõttu, on ta täiesti korrosiooni kindel ning ta ei reageeri soola veele, päikesevalgusele ega muudele keha kemikaalidele.

Titaan on äärmiselt tugev ja suurima vastupidavusega võrreldes teiste tavapäraste metallidega. Erinevalt kullast, hõbedast ja plaatinast, ei kriimu ta tänu oma omadustele nii kergelt. Samuti on ta ülikerge, mis tõttu on teda mugav kanda just ehete kujul.

Tänu oma hüpoallergeensete omaduste poolest on titaan kõige efektiivsem metall igapäevaseks kandmiseks allergikutel ning tundliku nahaga inimestel. 

Naturaalselt esineb titaan looduses hõbe-hallil kujul. Soojust või elektrit rakendades avalduvad tema murdumisomadused luues materjali pinnale erineva paksusega oksiide. Saadud titaanium-oksiid loob sarnase vaatemängu õli kokkupuutel veega või nagu vaadeldes jaanalinnu sulge – mängulise värvide show. Seda protsessi kutsutakse anodeerimiseks.

Titaan on reaktiivne metall, mida saab anodeerida erinevates värvides elektrolüüsi või termilise töötlemise teel. Kahjuks pole selline pinnatöötlus püsiv. Anodeerimine on metalli oksüdatsioonikiht, seega on värv pigem optiline illusioon. Kokkupuutel hõõrdumise või keha loomulikku happelisusega võib see kulutada oksüdeerunud kihi maha, mis ei ole nahale ohtlik, vaid on iseloomulik anodeerimisele.

Ettevõtte Micro-Fix masinad, mida kasutati TITAN kollektsiooni tegemisel

Anodeerimise kulumine oleneb kokkupuute ulatusest. Üks nipp selle ära hoidmiseks on värvida läbipaistva küünelakiga üle osad, mis puutuvad rohkem kokku pindade või nahaga. 

Titaan ise ei muuda värvi ega kuju. Siiski tasuks meeles pidada et värvitud pinnad ei ole kriimustuse kindlad.

Nagu iga teise väärismetalliga, soovime me hoida oma ehteid vastupidavana ja võimalikult pika kandmis-eaga. Meeles tasuks pidada, et titaanist ehteid tuleks hoida eemale tugevatest kemikaalidest, meigist, kehahooldustoodetest ja higist.

Nipid ehte puhastamiseks:
Kasuta pehmet lappi, et eemaldada päeva lõpuks kogunenud mustus, mis võib kahjustada ehte pinda. Anodeerunud titaani on kõige tõhusam puhastada sooja seebi veega ning pehme rätikuga.

Shopping Cart