fbpx

Tanel Veenre uus ehteseeria Lissabonis

25. märtsil 2023 avati Lissabonis Galeria Reversos Eesti ja Portugali ehtekunstnike Tanel Veenre ja Teresa Milheiro näitus ”Beyond Borders”. 

Reverso on üks Euroopa tuntumaid ja vanimaid tegutsevaid kaasaegse ehte galeriisid tähistades tänavu oma 25 tegutsemisaastat. Nagu paljud teisedki galeriid sai Reverso alguse andeka kunstniku Paula Crespo entusiasmist, kes otsustas tutvustada kaasaegset ehet ka Portugali publikule. Taneli jaoks on see teine kord näidata oma loomingut galeriis Reverso, koostöö algas 2015. aastal ehtekunsti rühmituse õhuLoss näitusega. Juubeliaastat otsustas galerii tähistada näituste sarjaga, mil iga kuu avavad kaks galerii kunstnikku 25. kuupäeval seal oma topelt-soolonäitused. Taneli dialoogi partneriks on Portugali ehtemaailma legend Teresa Milheiro, kelle klaasist ja terasest ehete industriaalsus haakub haruldaselt hästi Taneli Hardwear seeriaga.

Näitusel on väljas seeria geomeetriliselt värelevaid kõrvaehteid, valik selge vormiga käevõrusid ning kaks maski. Kõik tehtud taaskasutatud alumiiniumist.

“Kuna minu soolonäituste graafik on sel kevadel eriti tihe – paralleelselt pean välja tulema kolme erineva näitusetervikuga, mida näidata Eestis, Portugalis ja USAs – siis otsustasin Lissaboni jaoks vajutada põhja oma Bolt Hardwear projekti pedaali. Tahtsin luua midagi kerget ja popkunstilikult muretut. Nõnda mässasime minu Tallinna vanalinna stuudios edasi Bolt tõuksidega.” – Tanel Veenre

Bolt Hardwear unikaalseid kõrvaehteid vääristavad erilihvis kivid.
Muusa Ashley Taneli näituse kõrvarõngaste ja käe-ehtega.
Taneli jaoks oli selliste mehaaniliste ja kineetiliste (nende vormi saab muuta!) käevõrude loomine esmakordne sarnane kogemus.
Teresa Milheiro klaasist ja terasest coolid käevõrud.

Näitus on avatud kuni 21. aprillini 2023 🙂

Shopping Cart