fbpx

Tanel Veenre portselannõude seeria Sun King

Taldrikute tootearenduse protsess on kestnud pea kaks aastat. See on tähendanud uue materjali maailmaga kurssi viimist ja koostööd tehastega kahes väärika portselani ajalooga riigis, Portugalis ja Hiinas. Lõpuks otsustasime toota nõud Hiinas, sest nende kvaliteet vastas kõige enam meie ootustele. Need nõud on kõige kvaliteetsemast õhukesest luuportselanist – high bone china. Seetõttu pole karta, et taldrikute-tasside ääred muutuks kiiresti träpsuliseks.

“Mind inspireerisid seda seeriat looma Maroko mustrite tsentraalsed mängud. Ümber minu universumi keskme – kelleks on muidugi tiivuline merihobu – tiirutavad teised väikesed olendid: merekarbid, kiilid ja mardikad. Tulemus on hüpnotiseeriv ja kaleidoskoopiline.”

Selle nõude seeria esimene ešelon koosneb kahest mõttelisest osast – pastelsed ja tumedad mustrid. Tumedate krooniks on muidugi must komplekt. Pastelsete seas on mitmeid kuraasikaid kombosid nagu virsik samblarohelisega, helelilla ultramariiniga või münt türkiisiga. Tumedate seerias on peale musta ka sügav baklažaan ja ööroheline.

“Minu lapsepõlvekodus oli üks pidulik serviis, mis oli pühamast püha. Selle kapist välja võtmine oli juba paras närvikõdi – kuna vaid lapsed pääsesid diivani tagusesse kappi, siis oli meie ülesandeks need nõud sealt emale pidulaua katmiseks ulatada. Aga jumala eest, ükski neist moonidega kaunistatud esemetest ei tohtinud teel kannatada saada!”

Värviline pidulaud sõpradele Taneli ja Aldo kodus.

“Mulle meeldib tohutult oma sõpradele ja perele kokata ning söögilaua ääres veedetud aeg on parim osa elust. Ning nagu minu toidu-muusa Hele-Mai Alamaa on õpetanud – kõhutäis olgu värske ja värviline. Ning selline olgu ka ka elu selle ümber, helgust igasse päeva.”

Sun King seeria teeb mänguliseks võimalus nõusid omavahel kombineerida – uus isend toob vaid veelgi uhkemalt teiste ilu esile. Seega on võimalik neid kinkida kallitele ühe eseme kaupa läbi aastate või pere suurenedes koju kiiresti mõned hobudega taldrikud juurde soetada. See seeria on orgaaniline, värelev ja mänguline.

Protsessi käigus sündis taldrikutest sadu versioone.

Mustrid, mis ei jõudnuki portselanile. Erinevate mustrite ja inspiratsiooniga kuvatõmmis Taneli töökaustast.

Tee kollektsiooni leidis lõpuks 10 suurt ja 4 väikest taldrikut. Lisaks ka 4 nendega sobivat kruusi 🙂 Kuni novembri lõpuni on portselanist iludused eksklusiivselt saada vaid myOCCO sisustusveebis www.myocco.ee ning muidugi meie e-poes ja Roosikrantsi 15 salongis. 

Shopping Cart