fbpx

Splashberries – kunstiteosed kõrvas

Splashberris seeria iga mari on täiesti unikaalne – väike kunstiteos kõrvas 😊 Seeria sündis Taneli stuudios kõikvõimalike värvi-eksperimentide käigus. Värvi pulgaga tilgutamise tehnika andis lõpuks kõige ägedama tulemuse ning nende loomisprotsess on puhas lust! Splashberries on ka omamoodi pop-art projekt, mille tulemuseks on kättesaadava hinnaga kantavad pilkupüüdvad kunstiteosed.

Jackson Pollock

Muidugi ei saa me mööda vaadata värvi tilgutamise maailmameistrist Jackson Pollockist (1912-1956). See Ameerika kunstnik leiutas meetodi, kuidas põrandale asetatud lõuendi ümber pintsli ja värviga hakata kirglikult tilgutama. Kuna protsessi oli haaratud kogu keha, siis kutsutakse seda ka “action painting” (ek aktsiooni-maal). Õnnetult alkoholi ja deemonite küüsis lahkunud kunstnikust on saanud üks hinnatumaid nimesid oksjonitel – rekord ühe Pollocki eest on 200 miljonit dollarit.

Nii valmivad Taneli ateljees kunstiteosed kõrva

Taneli abiline Hannes leiutas pöörlevad alused ja õige värvi konsistentsi ning suur maalritöö võis alata. Kõigepealt värvime ühtlase aluspinna, katame selle sametise kosmilise tolmuga ja siis värvi tilgutma! Suurimaks väljakutseks on õige doseerimine, et iga mari saaks parajal hulgal pritsemeid.

Aitäh kõigile, kes osalesid me sotsiaalmeedia aktsioonis valida välja kõige efektsemad värvikombod! Meie kandjaile läksid korda pigem julged kontrastid ja elektrised värvikombod. Seega on oodata julget suve 😉

Kuid õige värvikombo leidmiseks värvisime ka erinevaid proovi-marju ning need on nüüd samuti saadaval meie Roosikrantsi poes. Kusjuured need on eriti haruldased, sest proovimarju on vaid 2-4 paari igat tooni – tasub kiirustada!

Tanel-Pollock Splashberries seeria karbikaasi pritsimas

Splashberris tulevad spets karbis, mis samuti popi pritsmetega kaane saanud. Ka nende tegemine on olnud Taneli jaoks mõnus vabastav protsess 😉

Shopping Cart