fbpx

Meie muusa – elektriline Ksenia

Kui talv kisub hämaraks ja halliks, siis Ksenia on hädavajalik värviplahvatus põhjamaises polaaröös. Teist temasugust ei ole – kontrastid kiiskavad, vitamiinid möllavad. Puhas elekter ja 80ndate disko! 
Ksenia, sa oled värvidega seotud igapäevaselt – töötad nendega kunstnikuna ja stiliseerid oma riietuses. Mida värvid sinu jaoks tähendavad? Kust leiad inspiratsiooni?

Värv on minu peamine inspiratsiooniallikas. Mulle meeldib luua elavat kunsti, tõmmates inspiratsiooni maailma ümbritsevatest toonidest, värvidest minu ümber – minu garderoob, ehted, kunstistuudio. Lisaks käegakatsutavale inspireerivad mind ka teised, kes nagu mina, on kirglikud erksate värvide suhtes – olgu need siis disainerid, kunstnikud või moeentusiastid.

Nähes midagi eriti värvilist tõuseb mu tuju koheselt. Ma armastan iga vikerkaare varjundit, kuid “šokeeriv roosa”, nagu kuulus disainer Elsa Schiaparelli selle tembeldas, hoiab erilist kohta mu südames. Lapsena inspireerisid mind mu Barbie-nukkude kleidid. 10-aastasena kandsin ainult roosat, unistades ühel päeval maalivat oma tulevase kodu seinad selles toonis. Ent mu tõeline armastus värvide vastu tärkas pärast seda, kui kolisin Eestisse, neli aastat tagasi.

Arendasin välja oma maalide erksa, meeleolu tõstva stiili peale mida värvid hakkasid mu garderoobis vaikselt ja orgaaniliselt domineerima. Mõistsin, et tahan olla pikendus sellele, mida loon lõuendil, saada oma maalide jätkuks. Praegu keskendungi puhastele ja erksatele värvidele, kuid koos minu kunsti arenguga muutuvad ka mu tajud ja värvieelistused.

Milline on sinu suhe ehetega? Kas sinu ehetel on rääkida oma lugu?

Ehted minu maailmas toimivad ühendava elemendina ning on oluliseks osaks suuremast pildist. Ilma nendeta kaoks väljanägemise kontseptsioon ja terviklikkus. Armastan ehetega eksperimenteerida, katsetada erinevaid stiile ja koguseid. Aja jooksul olen eelistanud kas sõrmuseid, kõrvarõngaid või käevõrusid, kuid mida edasi, seda rohkem olen hakanud hindama hoopis nende kombinatsioone.

Millised on sinu suurimad, veel täitmata, unistused?

Lähitulevikus sooviksin korraldada oma esimese isikunäituse Hispaanias, kuna see riik on olnud paljude mu maalide inspiratsiooniallikaks. Tahan jagada oma kunsti kaugemal kui Eesti, kuigi jään ka siia meelsasti looma ning pean Eestit oma koduks. Just siin, rohkem kui kusagil mujal, ilmutavad end kõige loomulikumalt inimkarakterite, keskkonna ja muidugi värvide eredad kontrastid.

Ksenia lemmiktooted leiad siit:

Shopping Cart