fbpx

Tanel Veenre näitus “Paincor” Platina ehtegaleriis Stocholmis

Oma esimese näituse Paradise Regained Platinas tegin 2011. aastal. Nüüd, 12 aastat hiljem, on seal käimas minu neljas näitus, seega seltskond on tuttav. Imetlen galeristi Sophia Björkmani teravat meelt ja tundlikkust.

Selle näituse tuumaks on puidust orelipillidel eksponeeritud nikerdatud mustade südamete sari. Kui ma selle sarjaga alustasin, ei olnud veel sõda, nii et see ei puudutanud seda, isegi kui see nii võib tunduda. Mu lähedasel diagnoositi surmav haigus. Ta on minu kunstile alati suureks toeks ja inspiratsiooniks olnud, nii et see sari hakkas tema ümber kasvama. Otsustasin temalt saadud orelipillidel kurbi südameid eksponeerida. See väikese Eesti külakiriku orel on see, mida ta valmis ei teinud. Olen andnud sellele pillile uue elu.

Näitusel on ka nibukujulisi ehteid, mis viitavad keha eksponeerimise vabaduse teemadele, ning teoseid, kus kaks seeriat kohtuvad sürrealistliku jutustava kujundikeelega leekide ja kiimalike keeltena. Näitus Paincor on võimas vahepeatus nii valu kui ka seksuaalse identiteedi kogemuse mõttes.

Näituse viimane tükk valmis siis, kui toona maailm sõjaõudusesse nii lähedale tiriti. Lõputu kurbus, pettumus poliitikas ja palju pisaraid. Uudiste lugemine on nagu südamesse löömine.

Näitusel Paincor on mustad südamed, tumedad südamed, kurbusega täidetud südamed. On südameid, mis räägivad pigem arhetüüpide kui kehalisuse kaudu; süda kui kujund, mis on läbi imbunud selle lõputust esitusest.

Pühendan musta torgatud oonüksisüdame pisaratele.

Näitus on avatud kuni 23. aprillini – nii et kui satute Stockholmi, olete teretulnud!

Tanel Veenre kunstil on võimalik silma peal hoida ka Instagrammis @tanelveenre.art.

Shopping Cart