fbpx

Meie Muusa – nõiduslik Mari-Liis

Mari-Liis on tavatult julge värvimärngur. Tema maailmas kohtuvad psühhedeelia ja boheemlus – häbitu mustrite ja värvide möll, mille kohalolu on võimatu mitte märgata. Oma tumemustade juuste ja avarate lõigetega on tervikul ka nõuduslik, pea šamaanlik pitser.

Räägi palun, kuidas leidsid värvid?

Mõned aastad tagasi oli mu garderoob ja kogu maailm küllaltki must-valge, ja nagu ikka suurte muutustega on – miski seda põhjustab ning hoogu annab. Minu jaoks oli elumuutvaks väga pika kooselu lõppemine, mille järel ma üle 10 aasta vaatasin endale peeglist otsa ja mõtlesin, kes see 30+ naisterahvas üldse seal on? Niisiis, ma hakkasin püüdlema teadlikult säravama, tugevama ja enesekindlama persona suunas. Värviplahvatused tulid mu ellu aga TVJ kõrvamarjade näol – ma innustusin toonidest, ma tahtsin nende põhjal midagi uut ja põnevat endaga teha. Ja nii need värvid vaikselt tulid koos üha kasvava enesekindlusega, kuni olid saanud mitte ainult minu eneseväljenduseks, vaid vankumatuks osaks sellest minapildist.

Kas on tooni, mida sa mitte mingil juhul ei kannaks?

Ausalt? Ei! Kunagi ma pidasin pruuni, khakit ja muid selliseid maalähedasi toone hirmutavateks, aga nagu küpsemisega ikka, areneb ka maitsemeel, ja need toonid on täna minu arvates erakordselt šikid ning intelligentsed. Küll aga ei suudaks ma tagasihoidlikke toone kanda ilma värvikate detailideta. Olgu see siis mõni ehe või muu aksessuaar – nö pop of colour on minu jaoks hädavajalik, et tunda end omas elemendis. Mulle tundub, et ka kõige väiksem hulk eredat, silmatorkavat – tihti kontrastset – värvi tagasihoidlikul taustal paneb mu hinge helisema ja toob sära silmadesse. Kõik värvid on minu jaoks kaunid, sügavad ja tähenduslikud!

Millisena soovid, et teised sind näeks? On ju mood omamoodi suhtlus inimeste ja keskkonnaga...

Ühelt poolt ma mõtlen pidevalt, et mu tütar näeks ja mõtleks, mida tähendab üldse naise ilu. Ma soovin, et oleksin talle eeskujuks väärtuste loomisel, mis ei keskendu enda võrdlemisele teistega; ma soovin, et ta julgeks olla nii kaootiline kui tema hing ihaldab; et ta oskaks küsida endalt, kes ta on, miks ta on ja kuidas ta on.

Teisalt tahan ma väga anda edasi enesekindlust teistele noortele naistele (ja emadele), et vanemaks saamine ei tähenda, et peaks muutuma igavamaks, konservatiivsemaks, ennast piiravamaks. Ma sooviksin, et iga naine, kelleni minu julgus ja värvikus ulatub, mõtleks, milline ta sisimas enda kõige pöörasemas mina-määratluses on. Soovin anda edasi seda suhtumist, et alati, igas vanuses ja igas suuruses, igas eluolus on okei olla see, kes sa praegu olema pead enda jaoks. Ning mis peamine – kaoks harjumus end võrrelda ja tekiks julgus erineda, mistahes see erinemine siis ka ei tähendaks!

Mood tundub sinu jaoks olema omamoodi teraapia, vabastav mäng. Räägi palun riiete tähendustest ja mõjust.

Minu jaoks on riietumine ja mood midagi elementaarselt lihtsat – see on enesekindlus, see on enda hästi tundmine oma kehas, see on kas hetkeemotsioonide väljendamine või soovitud tunnete loomine. Ma ei julgenud varem katsetada, ma olin justkui mingites ahelates, sooviga olla märkamatu, nähtamatu. Ma ei arvanud varem, et mul oleks miskit maailmale anda, ent täna ma usun, et absoluutselt igaühel on see miski, mida keegi teine vajab. Ehk on minul anda maailmale natuke rohkem pöörasust, värve ning eeskuju nägemaks enda ahelatest kaugemale, julgust oma hulluseid realiseerida? Minu jaoks seisnebki moe teraapilisus vabanemise tundes – vabanemine kõigest sellest, mis mind alla tirib, mis mind endas kahtlema või end väikse ja ebaolulisena tundma paneb.

Palun räägi oma ehtelaekast - kuidas teed oma valikuid?

Oma ehete osas olen ma üsna konkreetne: ma ei investeeri millessegi, millel pole teatavat väärtust. See ei tähenda, et kõik ehted peavad olema vääriskividega, pigem ootan ma oma ehetelt lugusid (reisid, hetked, elusündmused jne). Täna ma teen oma valikuid selle põhjal, millel on väärtus minu tütre jaoks tulevikus: Eesti disain, ainukordsed eksemplarid, erilised tööd, eritellimused. Sestap ostan ma ehteid ka harva – need on investeering, mis eeldab läbimõtlemist, ressursside paigutamist. Lisaks on mul aga erakordselt suur kogu Tanel Veenre ehteid – eelkõige kõiki värvikaid kõrvamarju. Need on ehted, mis teevad minust minu ja mille puhul julgelt end juba kollektsionääriks pean!

Kas sul on stiili-eeskujusid? Kes on sind mõjutanud ses osas?

Ma ei ole iialgi mõelnud kellestki kui enda stiili-eeskujust. Kindlasti on need mõjurid olnud alateadlikud. Kui, siis ma nimetaksin omadusi, mis minu arvates teeb kellestki üldse stiilse inimese: julgus, maitsekus, intelligentsus, tasakaal, harmoonia, kvaliteet, sisemine sära. Kõiki neid asju aga leian ma ka täitsa võõrastes inimestes Tallinna tänavatel. Minu tänane stiil on aga täiesti minu enda kaootiline looming ning tihti ühest või teisest küljest lonkav, sest ma ei püüa mingeid stiilireegleid järgida – ma panen kokku kõik selle, mis antud aeg-ruumis mind kõnetab ja hea tunde tekitab.

Julgus on kindlasti üks märksõnu, mis seostub sinuga. Kuid mida sa kardad?

Ma olen väga kirglik ja emotsionaalne inimene ning ma kardan väga läbipõlemist, mis tihti võib saata neid, kes väga-väga palju endalt nõuavad. Selliste asjadega õpime me muidugi elama, nii et miks karta?

Selle kõrval aga kardan ma palju enam, et mu laps kasvab üles maailmas, kus enda moodi olemine ei ole väärtustatud, ja ma südamest soovin, et mitte iialgi ei kaoks kuskile üksikisiku hääl ja väärtus. Mitte ainult et erinevus rikastab, vaid kõik – ükskõik kes või mis olemine – rikastab! “Mina” olemine, “mina” leidmine ning “mina” väljendamine on nii vajalik, et tunda end täisväärtusliku inimesena. Soovin, et see kunagi ei kaotaks oma väärtust!

Mari-Liisil ja tema värvide mängul saad silma peal hoida Instagrammis.🧡

Mari-Liisi kaunistavaid ehted leiad ka meie e-poest:

Shopping Cart