fbpx

Meie Muusa – maaliline Merilin

Kaamera armastab Merilini jäägitult, tal ei ole ühtegi halba nurka. Tema kohalolu on kuninglik – jahe, kuid tundlik ja hooliv. Kõrvaltvaatajad teavad, et just selline ongi täiuslik Taneli-Aldo tüüp, nagu mõnelt vanalt maalilt maha astunud. Merilin oli kümmekond aastat Eestist eemal tehes modellitööd maailmalavadel, muuhulgas näiteks Calvin Kleinile, Pradale ja Oscar de la Rentale. Tema pildid on kaunistanud Dazed & Confusedi, Vogue’i ja Elle’i lehekülgi. Eesti moeareeni õnneks on Merilin nüüd suure ringiga tagasi kodus. 🙂 Temasuguseid tohutu pagasiga tipptegijaid ei ole palju ning kuna üha enam on hinnas just küpsem ilu, siis oleme ääretult tänulikud Merilinile selle eest, et ta jagas oma ilu ka meiega.

Merilin ajakirjas ELLE

Sind avastati 2008. aastal - kas mäletad seda hetke? Kas oskasid aimata, mis sind ses plaanis tulevikus ees võiks oodata? Millest siis unistasid?

Mind avastati Tallinna tänavatel kui olin vaid 12-aastane. Sel hetkel peeti mind veel liiga nooreks, kuid vaid aasta hiljem saatsin enda pildid E.M.A modelliagentuuri ning koheselt olin teel ka oma esimesele reisile Jaapanisse. 13-aastaselt olin täis nooruslikku naiivsust ja pealehakkamist ning ei osanud üldse ette kujutada, mis mind ees ootab. Kuid peale mitut õnnestunud reisi eri riikidesse tekkis lootus, et võin sel karjääri teel osutuda edukaks. Samas ei julgenud ma kunagi liiga kõrgeid unistusi seada, kuna modellinduses olev konkurents on väga tihe ning edu tabab vaid väheseid.

Aldo ja Tanel pildistasid 14-aastast tulevikulootust Merilini esimest korda oma loomingus aastal 2008

Kui sattusid verinoore modellina maailma avastama - kuidas olid Sinu esimesed sammud? Kuidas suutsid karidest hoiduda?

Minu esimene reis oli Tokyosse 13-aastasena ning täiesti ihuüksi. Sealt edasi tulid reisid Milanosse, Pariisi ning 15-aastasena lendasin esimest korda New Yorki. Aasta pärast osalesin juba moenädalatel, kõigis neljas linnas. Ei saaks öelda, et kõige selle käigus ei tekkinud raskeid momente. Olin samal ajal ju ka kooliõpilane ning tööd ja kooli balanseerides kogesin ühel hetkel läbipõlemist. Kuid läbi selle valusa õppetunni mõistsin, kui oluline on võtta aega endale, omada kõige muu kõrvalt ka hobisid, mis rõõmu pakuvad ning hoolitseda oma vaimse ja füüsilise tervise eest. Meditatsioon ja jooga olid olulisteks abimeesteks raskete hetkede ületamisel.

Tagasi vaadates - millised on olnud Sinu karjääri kõige eredamad ja õnnelikumad hetked?

Neid hetki on olnud mitmeid. Kuigi moenädalatel osalemine oli nii füüsiliselt kui ka vaimselt väga raske, siis võimalus kõndida suurtel lavadel brändidele nagu Calvin Klein, Chanel jpt on unustamatu kogemus, mida on raske kirjeldada. Samuti tutvuda legendidega nagu Vogue´i toimetaja Anna Wintour ja tolleaegne Chaneli peadisainer Karl Lagerfeld. Mõned aastad tagasi oli mul võimalus osaleda ka suursugusel MET Galal Comme des Garconsi loomingus, kus mööduvat staaride paraadi jälgides läksid põlved ikka täitsa nõrgaks. Kuid mainimata ei saa jätta ka õnnetunnet, mida koged kui maabud jälle täiesti uue riigi pinnal ning saad võimaluse avastada uut kultuuri ning uusi inimesi. 

Fotod: Ele Rieberg-Meiel

Mida need modellinduse-aastad on Sulle andnud?

See on olnud ainulaadne kogemus, mille kaugele ulatuvaid mõjusid on raske sõnadesse panna. Alustades nii noorelt nii karmis maailmas, tuleb kiirelt saada iseseisvaks, kasvatada paks nahk ning moodustada kõigutamatu eneseusk ja enesekindlus. Lisaks võimalus külastada kõige uskumatumaid paiku. Soovitan kõigil proovida just üksi reisimist, kuna see sunnib sind enda sisse vaatama, endaga hästi läbi saama ning sattudes ootamatutesse olukordadesse, oled sunnitud vaid endale toetudes nendest läbi tulema.

Merilin Miraaž catwalk show'l

Mis on kõige tüütum osa modellindusest?

Kõige raskem modellinduse juures on stabiilse kodu ja sõprade ringi puudumine. Vahest tundub, et eladki ainult lennujaamades ja lennukites ning oled koguaeg üksi. Kui mõnes kohas pikemalt viibides moodustad sõprussuhteid, siis peagi lahkudes ei näe sa neid ilmselt enam kunagi. Alustasin ka ajal, kus telefonides puudus internetiühendus ning välisriikidest koju helistamine oli keeruline. Tänapäeval on lähedastega ühenduses olemine õnneks palju lihtsam.

Millised moemaailma müüdid ei pea ikka üldse paika? 🙂

Sellest, et modellide elu ei ole nii glamuurne, kui paistab on juba palju räägitud. Ei saa salata, et mul on võimalus olnud ööbida ka uhketes hotellides ning tutvuda mitmete maailmakuulsate staaridega, kuid igapäevaselt tuleb tihti elada väikeses korteris koos kümne teise modelliga ning päev möödub metroodes ja bussides castingutele sõites. 

Teiseks tooks välja arvamuse, et meie töö koosneb ainult kaamera ees poseerimisest ning see kõik on jube lihtne. Reaalsuses on see nii füüsiliselt, kui ka vaimselt väga nõudev töö. On olnud töid, mis kestavad kuni 24h järjest ning üldjuhul eeldab see pidevalt jalgadel olemist, sadu riiete vahetusi ning seda kõike väga kiire tempoga. Mõnes päevas võib olla kümneid castinguid, mis algavad tihti varahommikul ja võivad toimuda hilisööni, nädalavahetusi tavaliselt ei eksisteeri. Castingutel osalemine nõuab ka vaimset tugevust, sest koged sadade ei-de vahele vaid üksikuid positiivseid vastuseid ning tihti ka väga otsekohest ja karmi kriitikat. 

Merilin Taneli siidkaftanis ja hoodie komplektis

Täna õpid hoopis tervishoidu (täpsusta) - millest selline valik?

Tõsi, olen asunud õppima Tallinna Ülikoolis tervisejuhi erialale. Nii füüsiline kui vaimne tervis on modellindusega tihedas seoses, seega oli tervisejuhi eriala valik justkui loomulik jätk. Tervislik toitumine ja liikumine on modellina oluline loomulikult heas vormis püsimiseks, kuid ka pidamaks vastu pikkadel tööpäevadel ning omamaks energiat ning olla särav ka veel hilisõhtustel castingutel. Väga oluline on olnud ka vaimse tervise eest hoolt kanda, kuna päevad mööduvad kiirustades ja suure pinge all, tööd tehakse tihti ka unetundide arvelt ja aega endale jääb vähe ning läbi selle kõige tuleb säilitada enesekindlus ja positiivne suhtumine.

Merilin Taneli kollektsiooni kudumites

Tervise teema on Sinu jaoks loomulik ja lähedane, jälgid toitumist ning tegeled ka joogaga. Millised teemad on Sinu jaoks kõige südamelähedasemad? Kuna see on nii maailmavaateline valik - mida tahaksid tulevikus oma eriala kaudu maailmas muuta?

Jooga on olnud tõesti minu jaoks armastus esimesest alla vaatavast koerast ja sõdalase poosist. Läksin isegi nii kaugele, et õppisin ka ise treeneriks. Jooga on õpetanud mind olema palju teadlikum nii oma keha kui ka oma sisemaailmas toimuva suhtes. Lisaks on see parim viis, kuidas iseendaga aktiivselt aega veeta. Samuti sobib see absoluutselt kõigile ja ei nõua eelnevat sportliku tausta. Seega julgustan kõiki minna joogatama!

Teiseks minu suureks kireks on teadlik, mitmekesine ja puhas toitumine. Kahjuks on üle maalilma ebatervislikust eluviisist tulenevatest haigustest saanud lausa epideemia ning olukord on aina süvenev. Seega olen enda väikeseks südameasjaks võtnud teadliku toitumise propageerimise ning soovin aidata inimestel teha tervislikumaid valikuid enda toidulauas, mis omakorda viiksid täisväärtusliku ja pika eluni.

Merilin Taneli siidis
Merilini seljas ilutsevad Miraaž kollektsiooni tooted on saadaval ka meie e-poes! 🙂
Shopping Cart