fbpx

Meie Muusa – juuksevõlur Aili

Aili Puss on juuksuri- ja koolitajakogemusega soenguvõlur, kes oma tiimiga on andnud viimase lihvi paljudele meie show’dele ja pildistamistele. Aili puhul saame alati kindlad olla parimas lõpptulemuses – filigraanne teostus trehvamas moeteadliku stiilitajuga. Uurimegi talt, mis tema südame kiiremini põksuma paneb ning kust ta oma ideid ammutab.

Meie esimeseks suuremaks koostööks Ailiga oli „Mineralia” moevaatemäng. Hiljem oleme koos teinud veel mitmeid teisigi moeetendusi ja pildistamisi. Kumba Sa enam naudid, kas moe-show’d või pildistamise protsessi?

Naudin mõlemat protsessi. Mõnikord on show’del see making-of melu ja lõpptulemus isegi veel ägedam. Tunnen siis, et saan olla justkui orkestrijuht oma imelisele tiimile ja alati nautida nendega koos toimetamist. Samas on fotoshoot’il selline intiimsem vibe ja see on mulle endale väga südamelähendane. On olnud hetki, kus mul tõusevad ihukarvad püsti, kui näen, kuidas mood ja soenguilu kokku saavad.

Oled tänaseks üles ehitanud oma impeeriumi ja koolitad juuksureid AP Educationi alt. Kuidas Sa üldse sattusid juuste juurde? Miks Sinust ei saanud juuksurit, vaid oled pigem kujunenud soengukunstnikuks?

Tõesti, tõesti, mul on väga vedanud, et minu soengukunsti ammutavad ka Eesti juuksurid. Olles töötanud päris palju väljaspool kodumaad, olen mõistnud, et saame samu asju, mida tehakse mujal, teha ka siin. Tänu loodud tiimile oleme juba suutnud ennast suuremale publikule näidata, ning demonstreerida, et soengukunst elab ka Eestis. 

Olin enne AP Educationi asutamist juba 15-aastase staažiga juuksur, kuid teadsin alati, et minu tee on teha midagi veel suuremat. Olen mõistnud, et häid juuksureid on palju, kuid neid on vaja suunata ja juhendada. Minu kutsumuseks on eelkõige inspireerimine ja juhendamine. Kui näen, kuidas õpilasel/juuksuril hakkab töö õnnestuma, on tihti kurgus õnnepisarad. 

Kui palju jälgid trende ja mil määral lähtud igapäevatöös oma isiklikest ilu veendumustest? Millised on üldse aililikud juuksed? Mis on sinu jaoks oluline?

Olen ise pigem klassika armastaja ja noorsoopõlve ekstravagantsemad riidedki on tänaseks seepärast vahetunud mugavamate ja klassikalisema stiiliga rõivaste vastu. Aililikud juuksed on sellised, kus soeng on pigem korrektne ja fokusseeritud. Isegi, kui soeng on kunstiline, peab soenguplaan olema alati paigas.

Missugusesse suunda liiguvad hetkel soengute trendid? Millised on popimad valikud?

Hetke soengumood liigub lihtsuse suunas ja iseloomulikuks tunnuseks sellele on puhtad jooned. Jälgides piiride taga toimuvat, on vahel isegi raske meile seal levivaid trende tuua. Meie naised on tagasihoidlikumad ja armastatakse pigem lihtsaid ning puhtaid soenguid. Julgustangi siinkohal juuksureid pakkuma klientidele rohkem soenguid – nii krunne kui hobusesabasid, mis oleksid korrektselt kujundatud, ning muidugi ka lohakaid lokke ja laineid, mis on siiani klientide lemmikud.

Räägi enda stiilist. Kuidas teed oma garderoobi valikuid?

Ohh, see on hetkel pigem päris igav, aga mugav. 🙂 Kuna meie rõivaste stiil tööl on värvi poolest mustades toonides, siis nagu iga juuksuri kapis, on ka minul terve kapitäis mustades toonides riideid. Vabal ajal naudin värve, mis varieeruvad roosadest pruunide toonideni.

Unistuseks on leida endale inimene, kes tegeleks minu garderoobiga, kuna viimasel ajal ma eriti shoppama ei jõuagi. 🙂

Millist rolli mängivad terviku puhul aksessuaarid ning ka soeng/meik?

Minu meelest ongi terviku loomisel tähtis eelkõige kooslus. Üks täiendab teist, ja kui on veel hea stiilitunnetus, siis ongi tulemus super.

Räägi oma viimasest pildiseeriast. Kuidas sündisid need soengukunsti teosed? Millist lugu või sõnumit need endas kannavad?

See juhtus üsna eksprompt, kui meigikuntstnik Merlit Veldi pakkus välja mõtte ja võimaluse teha kunsti. Koosluse moodustasid minu soengukunsti meisterdused, moekad meigid, suurepärane fotograaf Ingmar Elm, ja muidugi, teie moelooming, nii ehete kui kleitide näol. Tänu sellele moodustuski tervik, mis toetas kogu story`t. Kleit tõi esile soengu, või ehted tõid esile meigi ja soengu. Tekkis selline mõnus sümbioos, kus kõrgmood on esitatud ühtse tervikuna . 🙂

Shopping Cart