fbpx

Meie Muusa – Imeline Janne

Kuidas riietad end igapäevaselt? Kuidas kirjeldaksid enda stiili? On sul välja kujunenud enda lemmik brändid või värvitoonid?

Riietan end pigem üsna värvikirevalt ja naiselikult, meeldivad julged ja tugevad värvid, eriti laeb ja tõmbab mind türkiis, seda on mu garderoobis juba üle 10 aasta tugevalt domineerivalt. Võimalusel toetan alati eesti disainerite loomingut, suured lemmikud läbi aegade ongi olnud Nymf, Guild ja Estonian Fashion Embassy. Eelistan võimalusel kanda alati seelikut või kleiti, sest tunnen ennast seda tehes hoopis erilisema ja kaunimana. Mu riiete hulgast ei leia juba julgelt üle 10 aasta ühtegi paari pükse. Ainult mõned erisema mustriga retuusid, mida vahel mugavuse pärast jalga panen. Proovin põimida pidulikkust igasse päeva, et tähistada niimoodi elus olemise erilisust.

Janne kandmas Tanel Veenre LIBELLULA WHITE kõrvaehteid. 

Sinu igapäeva töö on pildistada ilusaid hingi ning neile selleks puhuks ka fotomeik teha. Räägi natuke oma töö telgitagusest – kuidas julgustad inimesi poseerima? Millest tekib inspiratsioon meigi jaoks?

Olen töötanud juba 8 aastat jumestajana ja hakkasin selle elukutse omandamisega paralleelselt harrastama ka fotograafiat. Tänaseks on naiste portreesessioonid ja fantaasiafotod minu lemmik žanrid. Inspiratsioon meigiks tekibki tavaliselt just riietusest või ehetest, mida klient plaanib kanda. Foto puhul ja tegelikult igapäevaeluski on oluline, et kõik detailid ja toonid omavahel harmoneeruks ja ühe meeldiva terviku moodustaksid.

Kuidas julgustad inimesi poseerima?

Juhendamine ja julgustamine on üks olulisemaid oskusi portreefotograafi töös. Mulle sobib väga hästi variant, et teen ka ise jumestusi, seda tehes saab juba enne pildistamist luua väga hea kontakti kliendiga. Mõista tema soove ja stiile ja lasta mul temaga põhjalikumalt tutvuda, enne kaamera kätte võtmist. Enamus inimestel ei tule kaamera ees poseerimine loomulikult, tekib esinemiskramp, ja ei suudeta lõdvestuda. Selleks ongi väga oluline luua usaldusväärne suhe kliendiga, kes julgeks end kaamera ees avada, ja läbi selle loomulikuna näida. Juhendatud fotosessioonid on väga vajalikud, kuna pildistatav ise ei näe end sel hetkel kõrvalt ja fotograafi silmad saavad olla võrratuks peegliks tema ilule. Portreeotograafi amet nõuab samal ajal ka heaks psühholoogiks olemist ning väga head suhtlemisoskust, mõistmaks kliendi vajadusi, ja süstides talle tagasi enesekindlust ning pannes teda endasse uuesti armuma.

Milline on su suhe ehetega? Kas oled igapäeva ehtekandja? On sul välja kujunenud oma lemmikud? On neil oma lugu?

Igapäeva ehtekandjad ma ei ole, kuigi varsti ilmselt hakkan selleks, sest mulle kingiti just üks elu erilisemaid sõrmuseid, mida tõesti terve elu kanda plaanin. Olen reisidelt kogunud palju erinevaid ehteid, et neid pidulikemal hetkedel välja võtta, aga siiani ühegi püsivama ehte peale pole jäänud. Olen tundnud ennast kuidagi vabamana kui oma keha ehetega ei igapäevaselt ei koorma, aga samas mõistan, et nendel võib olla väga sümboolne tähendus ja on tore mõelda, et ehted tuletavad alati kedagi või midagi meelde, mis loob meis erilise tunde, kui neil on lugu taga. Või siis lihtsalt omistame ise neile täpselt selle tähenduse, mida soovime, et nad meid kaitseks ja väestaks.

Kuidas säilitad endas enesekindlust ja naiselikkust?

Enesekindlus ja naiselikkus ei tule alati iseenesest, neid omadusi peab tõesti aina uuesti läbi oma loodud rituaalide ja mõttemustrite murdmise vahete vahel taaslooma. Meil kõigil tekib aegajalt hetki, kus tahaksime ainult teki alla pugeda, ennast maailmale mitte näidata ja mitte midagi teha ja vahel see ongi vajalik, et endast ja maailmast puhkaksime ja täpselt niiviisi ennast tegelikult uuesti täis laeksime. Naiselikkust endas saab igapäevaselt tõsta kõige lihtsamini läbi hommikurituaalide – nt pihustada oma lemmikut lillevett näole (see on mu isiklik lemmik osa hommikust), lõhnastada ennast lemmik aroomidega, riietuda nii, et tõesti imetleksid end peeglist. Teha mõnus teetseremoonia endale, võtta aega enne tööle kiirustamist ja kirjutada oma mõtteid päevikusse, et teha taotlused ja soovid algavaks päevaks. Niiöelda programmeerida end algavaks päevaks valmis. See on väga oluline, mis meeleoluga me päeva alustame, sellest on kantud terve ärkveloleku aeg ja me mõjutame selle meeleoluga kõiki inimesi, kellega päeva jooksul kokku puutume…

Janne kandmas Tanel Veenre unikaal kõrvaehteid. 

Shopping Cart