fbpx

Meie muusa – eksootiline Carine Jessica

Räägi oma juurtest – kust on pärit sinu eebenmustad juuksed ja eksootiliselt ilus profiil?

Ma olen sündinud Soomes, kuid juba nädalase beebina kolisime perega Eestisse. Mu ema on eestlanna ja isa on šotlane. Lisaks on minus hispaania, maroko ja saksa verd.  Seepärast olen juba lapsest saadik olnud ümbritsetud erinevatest kultuuridest ja keeltest ning mul on pereliikmeid erinevates Euroopa riikides. Lapsena olin mingi osa suvest alati sugulastega ühel Soomes asuval saarel, kus rääkisime kokku viies erinevas keeles: inglise, prantsuse, soome, rootsi ja eesti keeles. Seega pole kosmopoliitsus mulle võõras.

Olen maksimaalselt segavereline ning seetõttu olen pidanud omajagu julgust koguma, et seda põdemiseta ka välja öelda. Vaatlen ennast kui mosaiiki, mis on erinevatest tükikestest kokku pandud ning elus oma kohta otsinud. Mida kirjum seltskond, seda kodusemalt ma ennast tunnen.

Carine Taneli erinevate kollektsioonide ehete ja riietega 🙂

Kuidas on kujunenud välja sinu stiil? Kuidas kirjeldaksid seda täna?

Ema on rääkinud, et mu lemmikmäng olevat olnud enda riietamine. Erilised lemmikud olid erinevad peakatted. Vanaema olevat küll ema noominud, et miks ta laseb lapsel sellise hilpharakana ringi käia, aga emps lasi mu loovusel lennata.

Eksperimenteerimine jätkus ka koolipõlves. Õhtuti laotasin riided põrandale maha ja sobitasin neid omavahel. Mulle tundus see kui ka keemiavõrrandite tasakaalustamine, kuid lihtsalt riiete ja aksessuaaridega. Kui koolitunnis igavaks kiskus, naelutasin pilgu tahvlile, aga paralleelselt kombineerisin mõttes erinevaid riietekomplekte. Ma mängin seda mängu vahel siiamaani.

Tänasel päeval lähtun kahest tsitaadist. Moekunstnik Yves Saint Laurent on öelnud: “Fashions fade. Style is eternal”, ehk et ma ei lähe iga trendiga niisama lihtsalt kaasa. Mul läheb enne tükk aega, kui midagi uutest moeröögatustest omaks võtan, kui üldse.

Teine ütlus, mis mulle korda läheb, on: “In the world of Kardashians be a Diana”. Mitte, et mu elus poleks olnud peoõhtuid, kus olen kandnud kardashianlikke minikleite ja nabapluuse. On, ja tuleb küllap veelgi, aga pigem on minulikum see teine variant.

Carine Jessica HIPPO COUTURE kõrvarõngaste ning NEFFIFLY ripatsiga

Ma kutsun oma stiili bohemian chic. Mul on kõrgete kontsadega väga hea läbisaamine (vähem kui 12 cm ei kvalifitseeru minu maailmas kontsakingadeks), aga mulle tohutult meeldivad ka boheemlaslikud kleidid, mida hoopiski madalate saabastega kanda.

Carine Jessica Tanel Veenre siidpluusis, kogu looki kaunistamas Komeedi kõrvamarjad

Kelle stiili imetled? Nii maailmast kui Eestist …

Ma imetlen neid, kes jäävad oma stiilile truuks, ükskõik, mida trendid ka ei dikteeriks.

Carine Jessica kandmas COMET seeria kõrvarõngaid ja MINERALIA kimonot

Milline on sinu suhe värvidega – mida eelistad ja mida pelgad?

Lemmikud on beež, nuuskmõmmiku roheline, must ja valge. Sekka mahedaid pastelseid toone, eesotsas lavendlilillaga. Kõige erksam värv, mida kannan, on punane. Üldiselt pole vildikavärvid minu ampluaa.

Carine Jessica Roosikrantsi roosade vaipade päeval kandmas lavendlilillat mantlit ja Tanel Veenre COMET seeria kõrvarõngaid

Kuidas valid aksessuaare oma lookide juurde?

5 aastat tagasi jõudis vanus sinnamaale, et suvalist plastmassi ehete pähe enam eriti külge ei pane. Hindan pigem südamega tehtud kodumaist disaini, kui midagi, mis kolmandal nädalal kuldsest siniseks on kulunud. Kui kord selline otsus teha, siis on väga lihtne valida tagasihoidlikumad riided ja lastel ehetel oma lugu jututada.

Tanel Veenre looming on olnud aastaid minu vaieldamatu lemmik. Minu ehtesahtlis on nii komeete, berriesid, nahkhiiri, putukaid kui merihobusid ja merekarpe.

Carine Jessica TITAN kõrvarõngastega
Carine Jessica kandmas COMET seeria tutikutega kõrvaehteid

Igapäevaselt kannan kõrvas Tanel Veenre väikeseid kuldseid karpe ja sõrmedes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tartu Ülikooli hõbedasi koolisõrmuseid.

Carine Jessica Gold Venus kõrvarõngastega VENUS sarjast

Ühed armsaks saanud ehted on ka Setumaalt pärit savist kõrvarõngad, 25ndaks sünnipäevaks ostetud Tiffany’s & Co. hõbedane kaelakee ja Bordeaux kirbuturult leitud uur-kaelakee, mille puhul olen veendunud, et see kuulus mulle ka eelmises elus.

Kuidas on sinu stiilimänge mõjutanud koroona-ajastu?

Varem seisid pusad kapis puutumatuna. Nüüd on pusa-toss-retuus saanud palju rohkem kantavaks ja tuleb tõele au anda- tõesti on mugav.

Viimastel aastatel olen küll tajunud, et mul on nii palju riideid, mida ma ei kanna, seega lisaks sellele, et teen iga natukese aja tagant suurpuhastust ja annan riideesemeid teisele ringile, olen teinud endaga pakti, et võimalikult palju erinevaid riideid saaks ka igapäevaselt kandmist.

Carine Jessica Tanel Veenre siidpluusis
Shopping Cart