fbpx

Libellula

Vahetult aastalõpu eel on Tanel Veenrel valmis saanud uus unenäoline kõrvaehete seeria Libellula.

Modell: Isabel (EMA) Kostüüm: Aldo Järvsoo Ehted ja fotod: Tanel Veenre

Kollektsiooni sünnile andis tõuke juugendi suurmeistri prantsuse klaasi- ja juveelikunstniku René Lalique`i (elas aastatel 1860–1945) looming, kes tõlgendas loodust inimlikku poeesiasse. LIBELLULA seeria on inspireeritud Lalique`i kuulsast korsetiehtest „Dragonfly-woman“, mida esitleti esmakordselt 1900. aasta Pariisi maailmanäitusel. Tegemist on ehtekunsti tipptaiesega, mis ühendab endas looduse ja inimese, kiili tiivad ja naise torso, ilu ja hirmu.

René Lalique, „Dragonfly woman“, c. 1897–8, Founder’s Collection, Calouste Gulbenkian Museum

Tanel Veenre kohtas Lalique’i kiil-ehet tudengina esmakordselt Lissabonis Gulbenkiani muuseumis ning see avaldas talle väga sügavat mõju. Tänu isiklikule kogemusele ja emotsioonile, mis teda toona tabas, sündiski LIBELLULA seeria. Kollektsiooni laulev ning salapärane pealkiri tuleneb vesikiilide ladinakeelsest nimetusest.

Modell: Isabel (EMA) Kostüüm: Aldo Järvsoo Ehted ja fotod: Tanel Veenre

Libellula kollektsiooni kuulub 11 erinevat kiilikujulist kõrvarõngapaari, mis on kaunistatud looduslike, spetsiaalselt selle seeria jaoks disainitud, rombjate poolvääriskividega (oonüks, kaltsedon, mäekristall, amasoniit, malahhiit, aventuriin, virsiku kuukivi jt). Valikus on heledad ja tumedad ning roosad ja kullatud kvaliteetsest hõbedast kiilid. 

Modell: Isabel (EMA) Kostüüm: Aldo Järvsoo Ehted ja fotod: Tanel Veenre

Kõrvaehete seeria LIBELLULA on üheaegselt nii jõuline kui õrnalt naiselik. Kollektsiooni kuuluvad ehted sobivad kandmiseks naistele, kes hindavad julgust ja vabadust.

Muinasjutuline LIBELLULA kollektsioon on limiteeritud koguses saadaval nii Tanel Veenre veebipoes kui esinduspoes Tallinnas, Roosikrantsi 15.

Shopping Cart