fbpx

Tõuksist tooteni: BOLT x Tanel Veenre HARDWEAR

Tanel Kinnitab, et see on olnud üks huvitavamaid väljakutseid tema loomingulisel teel andes võimaluse luua millestki väärtusetust nagu mahakantud tõuks midagi glämmi ja stiilset: “Kõik algas ühest vanast BOLTi tõuksist, mille Kerttu (BOLTi turundusjuht) mulle säravate silmadega stuudiosse tõi. Hakkasin seda siis mõttes osadeks jagama, et tuvastada midagi ehte-pärast. Lõpuks tundus mulle kõige enam võimalusi pakkuv tõuksi lenksu läbilõige, põneva kujuga moodul, millest said peagi kõrvarõngad, ripatsid ja käevõrud.”

 
Protsess oli kihiline - kõigepealt tuli tarbe-ese taas materjaliks teha, st vabastada tõuks rohelisest värvist ning ühtlustada pinnaviimistlus. Edasi tulid mängu suured masinad, millega meie abiline Hannes asus alumiiniumist kere viilutama. Siis taas puhastamine, nurkade lihvimine, aukude puurimine...
Valmis ehteni jõudmine on olnud käänuline ja ettearvamatu teekond alumiiniumi ning tõukeratta hingeellu.

Bolti loovjuht Kerttu Keermaa projektist: „Hardweari kollektsioon on üles ehitatud samadele juhtpõhimõtetele nagu Bolti tõukerattad: jätkusuutlikkus ja ohutus. Ümbertöötlemisprotsess järgib jäätmevaba lähenemisviisi, kusjuures kõik ülejäänud materjal läbib meie tavapärast ringlussevõtu protsessi. Usume, et liiklusohutus on jagatud vastutus ning helkuresemete kandmine muudab jalakäijad ja jalgratturid pimedal ajal paremini nähtavaks.

Kuigi BOLTi jaoks tegime ka seeria kosmilise tolmu ja helkurvärviga kaetud ehteid, siis oma tooteseeriasse lubasime lõpuks 13 anodeeritud isendit.
Alumiiniumi jahedas säras on midagi linlikku ja cooli. Otsustasime jätta ka pinnatöötluse ausaks, viilutamise saejälg räägib töisest teekonnast ehteni.
Seeria loominguliseks krooniks on kolm helkurvärviga kaetud ja paljudest moodulitest kokku pandud maski.
Seeria jäädvustas ürgandekas Eesti kunstnik Johann Kööp, kes resideerub nüüd hoopis Londonis.
Ekstra tänud ka modellidele, sest foto ja videovõtted öises ja üha jahenevas linnas kestsid hommikuste tundideni.

“Olen tohutult tänulik BOLTile – nii avatud mõttega, loovat ja professionaalset partnerit annab otsida … Selle asemel, et kärpida tiibu ja muretseda sihtrühma pärast (nagu iga tavapärase kommertsprojekti puhul) julgustati mind pigem maksimaalse rutiinivabadusega teemasse sukelduma. Ning minu teine kummardus läheb Erich Nooremale Vemo-PK OÜst, kes selle seeria anodeeris. Kuna taaskasutatud detailid ei ole enamasti nii standartsed ja puhtad, siis oli nendega kõvasti jändamist :)”

Shopping Cart