fbpx

Tanel Veenre x Baubauwall: laseme hobud seintele tantsima!

Kõik algas telefonikõnest. Ühes otsas oli Reet ja teises Tanel. Reedal oli remondiootel üks vinge vanalinna korter, kuhu ta soovis julgeid erilahendusega tapeete. Kuna mustrite maailm on Taneli vereringes, siis ei tundunudki see mõõtkava muutus ehtest/moest interjööri nii ootamatu. Mõneminutilise kõne lõpuks jooksid juba disaineri vaimusilmas mustrid toaseintel ja nüüd polnud enam pääsu – tuli need kraanid lahti keerata. Selles seerias on kokku 6 erinevat mustrit, mis tulevad igaüks tundlikus värvivalikus.

Tapeetide seeria on sündinud koostöös fantastilise Eesti tootjaga Baubauwall, kelle loovjuhil Anna-Kai Tõrsil palume seda maailma ka avada.

Taneli isiklikuks lemmikuks on need idamaise hõnguga
ja ruumilise illusiooniga otseselt taldrikute seeriast inspireeritud mustrid.

Palun räägi, kuidas sündis Baubauwall ja mis on teie unistuseks?

Tapeetide maailm on ju lihtsalt fantastiline! Tegelikult oli nii, et lõpliku tõuke ideele andis pandeemia. Pool planeeti istus kodukontoris ja paljud vaatasid kodust harjumuspärast interjööri uue pilguga. Tapeet on üks lihtsamaid ja samas ka efektsemaid viise muuta sisekujundust. Kuidas saada kiiresti kätte uus tapeet ja seda ilma kodust lahkumata? Tuli välja, et pole üldse nii lihtne. Sealt edasi, kuidas tapeedi sünonüümi – mustri – kokku ajamine teha lihtsaks? Nagu Eestis kombeks – tegime asju nutikalt ja IT abil. Tulemuseks on zero waste (jäätmevaba) tapeetide e-pood, kust saad tapeedi nummerdatud paanides ja täpselt nii palju, kui vaja läheb ning ei midagi üleliia.

Millised on tapeedimaailma trendid? Mis on teie müügihittideks?

Pilttapeedid kindlasti! Efektsed disainid, mille paned ühte seina ja mis paistab silma. Kombineeri juurde tapeedi põhivärvi teistele seintele ja aksessuaaridele ning ühtlane tulemus ongi olemas.

Tapeedimaailmas teevad ilma loodusest inspireeritud mustrid ja värvid. Märksõnad biofiilia, troopika, tagasihoidlik japandi ja samas moodne klassika. Rõõm on näha, et Eesti disain on hinnas ja meie oma disainerite looming tapeedil on absoluutne hitt.

Suured hobud - kõige julgem lahendus, kus väärikalt kroonitud hobud mõjuvad nagu toavalvurid 🙂

Milline on koos Taneliga sündinud tapeetide seeria eripära?

Koostöö Taneliga on olnud väga põnev. Me armastame väga suuri mustreid ja efektseid disaine. On omaette oskus Tanel Veenre brändiks saanud pisikesed merihobud, liblikad ja mardikad seada tapeedimustrile nii, et nad tuleksid disainil esile. Samamoodi, nagu samad tuttavad elemendid ehetel ja portselanil, ent tapeedi dimensioon on ju hulga suurem. Hästi huvitav oli tasakaalu leidmine värvides. Tapeet on ju enamasti taustalauljaks interjööris, eriti kirkad ja Tanel Veenre armastatud pea neoon toonid pidid tapeedil sulanduma hulga pastelsemateks, kaotamata tuttavat stiili.

Kiilid käsikäes - julge, kuid mitte rahutu lahendus.

Tanel, palun räägi sellest koostööst. Mida uut sa avastasid?

“Minu jaoks ei ole ükski toode midagi eraldiseisvat, vaid osa suuremast loost ja pildist. Nõnda on kulgenud minu liikumine ehtest moodi ning edasi nõude ja tapeetide manu väga loomulikult. Kõik see on üks muinasjutuline tervik. Kuid tapeedi-maailmal on muidugi oma eripärad ja piirid. Võrreldes nt kangamustritega on see seeria palju kainem ja struktureeritum, värvid enam sordiini all. Kui kaftanil võivad hobud kepsutada neoontoonides, siis interjööris tunduks see too much. Tuba on enamasti taustsüsteemiks, et väiksemamõõdulisem disain saaks särada. Kuid samas püüdsin säilitada oma tundlikkust ja lugu … nõnda tantsisklevad nüüd hobud ja kiilid oma geomeetrilisi tantse.”

Need on mõned mustrid disaineri töölaualt, mis ei pääsenud tapeediralli väljavalitute hulka 😉

 

Tanel kirjeldab oma kohtumist tapeetidega päriselus: “Näha oma loomingut suurtel seinapindadel on uhke värk küll… tapeedi mõju on tugev ja otsene – justkui viibid oma loomingu sees! Olen super tänulik Reedale, kelle julgus inspireerib mindki mitte kartma suurvorme ja ulakaid pintslitõmbeid!”

Pildid Reeda korterist

Efektseid disainertapeete on lihtsam oma koju lisada näiteks ühe seina kaupa – seinasuurused kunstiteosed lisavad ruumile karakteri. Kel tekkis isu oma kodule lisada Taneli muinasjutumaailma puudutus, siis Baubauwalliga koostöös sündinud tapeedivaliku leiad siit: https://bit.ly/3gGu98u

 

Jälgi Baubauwalli tegemisi 🙂

Shopping Cart