fbpx
Roseni pop-up pood

Roseni maja Eesti disaini pop-up pood

Roseni maja on uus maamärk Ahtri tänava ääres, Rotermanni kvartali värskeim õis. Kuna Rotermannil on tugev disaini kuvand siis sobib äsja avatud Roseni popup sinna kui valatult. Juuni lõpuni avatud pood on kohustuslik sihtmärk igale disaini gurmaanile, sest väljas on peamiselt unikaalne looming ja esemed, mida varem pole kuskil näidatud. Ses plaanis pole teps mitte tegu ühe järjekordse hittide paraadiga, üllatused on garanteeritud. Räägime projekti eestvedajate, Eve ja Kadriga,  poekese sünnist ja tuumast.

Kust tuli idee teha kolmeks kuuks Roseni majja Eesti disaini pop-up pood?

Idee ilusat poest on olnud meie peas alates enda brändi loomisest. Aja jooksul on ka erinevaid variante katsetatud, aga kindlasti mitte nii väärikal pinnal ja nii tugeva disainerite ja kunstnike kooslusega. Roseni uude majja sattusime me eriti heade juhuste kokkulangemisel. Mõistmine, et sellesse kohta galerii-pood sobib, tuli koheselt.

Taneli unikaalsed kõrvaehted

Kuidas valisite disainerid ja panite nende loomingu omavahel kokku kõlama?

Soovisime luua eriilmelise ning klientide erinevaid vajadusi rahuldava galerii-poe.
Idee oli luua keskkond, kuhu võib kunsti- ja disainihuviline tulla justkui näitust vaatama. Aga kõike saab samas ka katsuda, proovida ja endale soetada.

Milline roll on üldse ruumil disaini müügi kontekstis? Millised on te lemmik poed Eestist või ka maailmast just sellest lähtuvalt?

Kindlasti mõjutab ruum tooteid, mida esitletakse, ja ka kliendi lõplikku ostuotsust. Meie arvates on Eesti poed liiga korralikud, ei julgeta eksperimenteerida ning lõpptulemus jääb pisut igav. Toredad on aga disainerite enda stuudiod. Poodidest ei oskagi kedagi esile tuua, kuid Marit Ilisoni loodud sisekujundused restoranidele on kindlasti ühed lemmikud. Välismaistest poodidest inspireeris meid Dover Street Market London.

Mummujalaga klaasid ja suur triipudega vaas brändilt MSK glass

Vaadates valikut - milline on täna Eesti disain? Mis on selle tugevused või eripärad suures pildis?

Arvame, et Eesti disain siiski alles ajab juuri alla. Sellel on alged olla tugev puu, aga kasvamine vajab koostööd erinevate disainerite ja valdkonna edendajate vahel. Igaüks peaks panustama. Eks meie galerii-pood on samuti püüdlus tutvustada vähem tähelepanu saanud disainereid ja kunstnikke, aga soovime enam esile tuua ka tuntud tegijate nn peidus poolt üksikeksemplaride näol. Eestis on väga hea kunsti- ja disainiharidus ja kõrgel tasemel käsitööoskus – need on suured ja olulised väärtused, millele peame just eelkõige ise aina rohkem ja rohkem tähelepanu pöörama.

Tanel Veenre unikaalsed prossid

Millised on olnud teie viimased disaini-avastused? Mis on üllatanud heas mõttes?

Galerii-poe jaoks disainereid ja kunstnikke valides üllatasid kõige enam andekad noored. Nendest õhkub enesekindlust ja improvisatsioonitahet. Väga imetlen ka juba tuntud tegijaid, kes julgelt uusi tehnoloogiaid loomeprotsessis kasutavad.

Eve Marguse ja Piret Hirve ripatsid
Anneli Tammiku ehteseeria
Sigrid Kuuse kõrvarõngad

Pole saladus, et hetkel on majanduslikult üsna vilets aeg ning väikesed Eesti disainikaubamärgid on selles eriti haavatavad. Kuidas teie tulete toime? Milline aeg on see aeg ühele oma kaubamärgi omanikule?

Õnneks järgneb igale langusele tõus. Selleks, et valmis olla, peaks valmistuma juba nüüd. Meie jaoks on vaiksem ning rahulikum periood endasse sissevaatamise, kahtlemise ja uuesti loomise aeg. Eks on ka madalseise ja raskeid momente, aga alati aitab rääkimine hea sõbraga või väike trenn.

Kristiina Lauritsa legendaarsed leivaehted​
Kadri Kruusi kotid ja Ethel Ütsmütsi keraamilised anumad

Millised on teie isiklikud Roseni poe lemmikud?

Armastame väga klaasikunsti. On tunne, et just selle materjaliga tegelevatel disaineritel on olnud kõige raskem. Looming, mida pakutakse, on aga imeline. Ühed lemmikud, mis kindlasti ka meie kodusel toidulaual koha sisse võtavad, on HYTI ja MSK glass. Kristi Kongi “Taevalaotuse” maalisari mõjub külmas kevades lausa teraapiliselt.
MSK glass
Nils Hinti rinnanõelad
HYTI klaasist alused
Kristi Kongi maalid

Roseni galerii-hüpikpood on avatud Roseni majas aadressil Ahtri 4. Galerii-hüpikpood ootab külastajaid 3. aprillist 30. juunini kolmapäevast reedeni kell 12-18, laupäeviti kell 12-16. 

Shopping Cart