fbpx

Mineralia

Värske Mineralia ehete ja moekollektsioon on jätk kolme aasta eest Noblessneri laevatehases esitletud seeriale. Seekordse talvise seeria keskmes on imelised tahklihvis poolvääriskivid ja puhtad hõõguvad toonid.

Mineralia esimene tulemine
koos võimsa moeshow'ga 2020 aastal
Eesti president Kersti Kaljulaid Mineralia kalliskivi-kleidis edastamas uue aasta tervitusi 2020

Moekollektsiooni keskmes on puhastes kalliskivitoonides siidrätikud, millest on saanud ka avarad rätikleidid-ja topid. Ideaalsed kaaslased jõulupidudele, kuid mitte ainult – lendlev siid pakub kõige ihusõralikumat vabadust ka suvel ning talvistel lõunamaareisidel. Rätikleidid-ja topid on perfektsed moemängudeks – muutudes vööga taljet rõhutades elegantseks õhturõivstuseks, kuid samas võib imekerge rätitopi tõmmata ka talvise pulloveri peale lisades lookile koheselt sügava värvika noodi.

Mineralia rätikleidid- ja topid

Tanel selgitab seeria sünnilugu: “Ma usun kividesse. Mitte esoteeriliselt, ma ei taha külge pookida kunstlikke tähendusi, kuid poolvääriskivides on midagi absoluutset ja võimast. Miljonite aastate jooksul maakoores formeerunud imelised kristallid on väikesed energia konteinerid, uhked ja vastupandamatud.”

Mineralia talve-seera on meie kõige geomeetrilisem ja ühetoonilisem. Parima võimaliku värvikvaliteediga trükitud siid särab kalliskivitoonides: lillas ametüstis, punases rubiinis, rohelises smaragdis, sinises safiiris, helesinises türkiisis, mustas oonüksis.

Taneli jagab mõtteid mustrite loomise teekonnast: “Kõigepealt lõin arvutis ühe kivi, lihvisin ta Photoshopis täiuslikuks ning siis hakkasin kivikestega mängima, luues lihtsa tsentraalse kivivälja, mis on kõige paremini näha me uutel siidrätikutel. Edasi tulid kleidid, mis minu kujutluses olid kaetud üleni 3D illusiooniga kristallidedest, mõnusad ja kerged kanda, kuid samas raske ja kristalse illusiooniga. Eks see muster on maksimaalselt pidulik ning võrreldes kõige muuga, mida ma varem loonud – puhtalt abstraktne ja geomeetriline!”

Mineralia kõrvaehted on selge geomeetrilise joonega ajatud iludused. Hoolimata nende näilisest lihtsusest on iga detail Tanel Veenre poolt disainitud. Selle seeria staariks olevad poolvääriskivid on spetsiaalselt lihvitud ning siis kastitatud väärikasse hõbedast raami. Need kõrvarõngad ei karju tähelepanu järgi, kuid on samas isikupärase ja stiilse puudutusega. Mineralia kivid säravad sama ahvatlevalt ka 50 või 100 aasta pärast. Need on kvaliteetsed kõrgmoe ehted mõistliku hinnaga!

Seeria osaks on ka mõnusad murtud toonides toorsiidist kleidid – universaalse suuruse ja naturaalse materjali kombo teeb need ideaalseks igapäevarõivaks. Iga kleiti vääristab käsitööna tikitud klaaspärlitest merihobu, Taneli hingeloomake. 

Kõik Mineralia kleidid, topid, rätid ja kõrvaehted:

Shopping Cart