fbpx

Miks peaks iga naise riidekapis leiduma siidi?

Siid on paelunud inimesi oma unikaalse ilu ja ületamatu mugavusega juba ammustest aegadest peale. See on olnud sümboliks rikkusele, luksusele ning elegantsile. Legendi kohaselt avastati siid üle 5000 aasta tagasi Hiinas, kus sellest valmistatud kangad kaunistasid esimesi keisrilikke rõivaid ning olid vaid kõrgemate klasside privileegiks. Tänasel päeval on siid endiselt kõrgelt hinnatud, eriti kiirmoe ajastul. Siid ei ole lihtsalt kangas, vaid pigem elustiil, sest kes kord juba siidist kleiti või kaftanit on proovinud, sellele tagasiteed enam pole…

Mineralia Ruby siidist rätikleit Foto: Maxim Smirnov

“Kuna ma ise ei suuda kanda ühtegi sünteetilist materjali, siis ei soovita ma seda ka oma klientidele. Siid on küll õrn, kuid temas on tundlikkust ja soojust, mida ei suuda ükski tehismaterjal edasi anda. Samas olen avatud ka tuleviku materjalidele, plaaningi sukelduda enam tekstiilide maailma – ideaalis võiks mingi väikese tehiskiu lisamisega muuta siidi sitkemaks.”

“Mul on üks siidist Loro Piana ja kui panen selle selga tunnen end kui kuningapoeg. Materjalil on psühholoogiline mõju, siid teeb iga olukorra pidulikumaks, väärikamaks.”

Kuid miks ikkagi siid?
  1. Mugavus, mugavus, mugavus100% siid on tuntud oma enneolematu pehmuse ja sileda tekstuuri poolest, mis lausa paitab nahka. See on kahtlemata üks mugavaimaid materjale.

  2. Erakordne vastupidavusSiidi tasub investeerida, sest hoolimata oma õrnast välimusest, on materjal üllatavalt vastupidav. 100% siidist tooted on valmistatud kvaliteetsetest siidikiududest, mis tagab siidrõiva säilimise aastateks.

  3. Keha hingabNaturaalne siid tagab optimaalse kandmismugavuse igal aastaajal. See jahutab sind kuumas ning hoiab soojas kui on külm. 100% siidist tooted võimaldavad ülimat temperatuuri reguleerimist, lastes kehal hingata.

  4. Hüpoallergeensed omadused: 100% siidist tooted on vabad karmidest kemikaalidest ja sünteetilistest materjalidest, vähendades ärrituse riski nahal ja tagades isegi kõige õrnemale nahatüübile mõnusa kadmiskogemuse.

  5. Ajatu elegants: siidrõivad – alates pidžaamast kuni õhtukleidini – ei lähe kunagi moest 😉

Siidkollektsioon Mineralia
Kuidas hoida siidist tooted kaunina aastaid?

Oleme leidnud maailma parimad trükimeistrid Suurbritanniast, kes Taneli värvide tundlikkuse ja sära suudavad suurepäraselt siidile kanda. Et see sära kestaks võimalikult kaua, soovitame siidi hooldada keemilise puhastuse abil – nii säilivad siidi loomulikud omadused ja struktuur. Triikides siidist esemeid, tuleks kindlasti hoida madalat kuni keskmist temperatuuri ning triikimise ajal kasutada niisket lappi, et vältida otsest kontakti kuuma triikimisplaadiga. Samuti soovitame hoiduda kontaktist veega, sest siidile trükitud muster võib vihma või veega kokkupuutel tekitada värvieraldumist. 

Meie armsaid siidisõpru
Shopping Cart