fbpx

Läbi Maximi fotosilma – glitter ja siid

Maximi uues fotoseerias on vabadust ja sürreaalsust tuletades meelde, et moodi ei tasu nii tõsiselt võtta. Tanel Veenre looming on tervitus mustrite ja värvide paradiisist, lubades nendega mängida igaühe enda reeglite järgi.

Tanel Veenre kimono kollektsioonist "Kiir"
Tanel Veenre kleit kollektsioonist "Mineralia"
Siidist kimono kollektsioonist "Kiir" ja toorsiidist kleit kollektsioonist "Mineralia"
Maxim, palun räägi natuke oma taustast - kes sa oled, kuidas jõudsid moefotograafiani?

Olen katsetanud elu jooksul erinevaid  žanreid reportaažist kunstifotograafiani, ning alles 2017. aastal hakkasin tegelema moega. Moefotograafia annab teatud vabaduse, sest saan kombineeerida ühte shooti erinevaid žanreid.

Mirage toorsiidist beež kleit
Kuidas kirjeldaksid oma kunstnikunägemust? Millest haarad kinni ning kuidas tekivad ideed?

Mulle meeldib luua lugu,  isegi kui tegemist on visuaalselt lihtsa projektiga valge taustaga fotodel. Samal ajal püüan oma loost mitte anda otsest viidet, jättes ruumi vaatajale mõtlemiseks. Mõnikord fotosid järeltöödeldes leian hoopis uue vaatenurga loole. Mind inspireerib loovuse enda määratlus, lugu, mis tekib tühjusest. Muidugi on siin oluline ka meeskonnatöö, stilistid, ilumeeskond – kõik töötame ühtse tulemuse nimel ning on oluline, et meie nägemus kattuks. Näiteks, oleme koos  fotosessiooni stilistiga Kate Route’iga töötanud juba väga pikka aega, millest on sündinud meie ühine loominguline tandem. Oleme koos palju läbi elanud, koos arenenud, teineteist motiveerinud ja toetanud. Me mõistame teineteist sõnadeta, meil on täielik kooskõla.

Tanel Veenre Kimono kollektsioonist "Kiir"
Tanel Veenre Kimono kollektsioonist "Kiir"
Tanel Veenre ripats Neffifly
Kimono kollektsioonist "Kiir" ja "Libellula" ripats
Kuidas iseloomustaksid seda viimast fotoshooti? Meeleolu, hetked.

Selle fotosessiooni idee tekkis ootamatult. Nähes teie loovaid kuid luksuslikke siidsed kleite mõtlesin, et need sobiks ideaalselt jõulu- või aastavahetuse peo riietuseks naisele, kes oleks ere, mässaja, kunstiline. Just siit see kõik algas – meie kangelanna pöörab end selles fotosessioonis täiesti pea peale, ta on üksi oma kodus, kuid on selles hetkes täiesti iseseisev ja õnnelik. Vaatajal tekib kindlasti palju küsimusi – kas ta juba tähistab või alles valmistub ja ootab külalisi? Kes ta on?  Kunstnik, esineja, maalikunstnik, hulljulge? Miks on tal sinine nägu – kas see on tema meik või tema tõeline nägu, ühiskonnast paljastamata? Või on ta lõppude lõpuks glamuurne Grinch, kes on juba teie ukse ees?

Tanel Veenre Mineralia siidkleit
Tanel Veenre Mineralia siidkleit
Tanel Veenre Mineralia siidrätik
Tanel Veenre Mineralia siidkleit
Rätikleidid kollektsioonist "Mineralia"
Millised on sinu unistused fotograafina?

Mulle meeldib mõelda endast kui fotograafist laiemas mõttes, ilma sildita: moe-, reklaam- jm. Hetkel katsetan paralleelselt dokumentaalseid ja personaalseid projektivorme, kasutades filmifotograafiat. 2023 aasta alguses võtsin pausi ning nüüd olen tagasi uue hooga, minu jaoks on peamine mitte peatuda.

Tanel Veenre toorsiidist kleid Mineralia
Tanel Veenre toorsiidist kleid Mineralia
Toorsiidist kleit kollektsioonist "Mineralia" ja "Libellula" ripats
Tanel Veenre pikkade varrukatega siidkleit kollektsioonist "Mineralia"
Pikkade varrukatega siidkleit kollektsioonist "Mineralia"
Fotod: Maxim Smirnov
Stilist: Kate Route
Jumestus: Patrycja Piechówka
Juuksed: Laura Babraj
Modell: Klaudia Kuczyńska | MA Management

Fotoshoodil kasutatud tooted:

Shopping Cart