fbpx

Tanel avas kaks näitust korraga!

Näitus EX POST seeme hakkas idanema, kui Taneli muusikust ja hobi-restauraatorist isa pooleli jäänud oreli vilesid pojale pakkus. Esialgu leidsid mõned viled 2021. aasta varasuvel tee Veenre soolonäitusele “Organ” Temnikova & Kasela galeriis, kus kunstnik eksponeeris neil oma tumemeelset ehteseeriat. Kuid viled jäid hinge ja nõnda hakkas Tanel puiduga mängima – viilutama, lihvima, liimima. Tanel kaasas protsessi ka oma isa, kes puidule viimase lihvi andis ning nõnda sündisid näitusetööd kahasse.

“Ma loon paratamatusest, sisemisest põlemisest, soovist saada kontakti olemisega. Seepärast koosnevad minu näitused enamasti üsna hüplikest jälgedest, mida viimaste aastate jooksul olen ateljeehämarusse jätnud. Minu jaoks on oluline olla hetkes, nautida oma kunstnikuvabadust” – Tanel Veenre

Näituse avamine oli mõnus möll ja tipptunnil ei mahtunud kõik galeriissegi...
Tänud galerist Anna Mari Liivrannale ja A-galerii perele.

Kahel galeriipinnal – teineteisest paari sammu kaugusel asuvad A-Galerii ja Draakoni galerii – laiali laotatud ja nähtavaks tehtud näitusel avab end muidu orelikapis peidus olev vilede armee. Lisaks ehetele on Veenre esmakordselt loonud ehteid ka ruumile. Näitusel on väljas heliobjektid ja ruumi-installatsioon lendavast orelist. 
A-Galeriis väljas olevad miniatuursed vääristööd mõjuvad justkui Draakoni galeriis esitatavate suurte tööde kristalse kajana.

Taneli jaoks on oluline mürast vabanemine ja mõtteselguse saavutamine. Kõigi näitusetööde puhul on peamiseks materjaliks puidust orelivile, mille kõrval on kasutatud veidi graveeritud kivi ning väärismetalli.

Taneli mustad oreliviled Draakoni galeriis ... dramaatilised ristid, nurgelised kaelaehted ja lendav orel.
Kui lähed näitusele siis kindlasti vajuta nuppudele, mis panevad teosed ka helisema!

“Ma ei ole kunagi varem olnud nii minimalistlik, kuid samas andis orelivile sümbolina minu kätte võimsa tähenduste arsenali. Näituse nähtamatuks paratamatuseks sai heli – orelivile puidune kuma. Kui ehteid peetakse “kantavaks kunstiks”, siis selle seeria ehete puhul oleks täpsem kasutada väljendit “kantavad helid”. Igal vilel on ainuomane tämber ja kõla, mida püüdsin säilitada. Heli loojaks inimese hingeõhk. Tõenäoliselt Keila pastoraadi enam kui 100-aastane pill on jõudnud lõppjaama, saanud uue elu. Üks organism (organ=orel) on pihustunud kildudeks, millest igaühel oma olemine.” – Tanel Veenre

A-galerii šeifis on väljas näituse helendavam osa - seal on haljast puitu, kulda, mäekristalli...

Kahes ruumis toimuv näitus on üleval Draakoni galeriis (Pikk 18) kuni 29. aprillini ning A-Galeriis (Pikk 27) kuni 
6. maini. 22. aprillil kell 15.00 toimub A-Galeriis Tanel Veenrega ka kunstnikuvestlus, millele järgneb näitusetuur koos autoriga. Näitused ja kunstnikuvestlus on tasuta.

Näituse avamisel kõditasid maitsemeeli La Gioiosa Prosecco (3 korda vähem kaloreid, kui tavalises proseccos!) ja Torres Altos Ibericos Crianza punane.

Tanel kummardab kõigi abiliste ees: isa Toomas, meistrimehed Hannes ja Keiu, kuldaja Ivari.
Tänud Kirsikale ja Dunkrile sündmust toetamast.
Aitäh näitust saatvate sõnade eest Liesbeth den Bestenile.

Fotod: Valdek Laur ja Tanel.

Näituse toetajad:
Shopping Cart