fbpx

Meie Muusa – ebamaiselt kaunis Kertu

Florist ja modell Kertu Silla-Kuut, kelles on kuninglikku väärikust nii Saaremaal koduaias liiliaid kastes kui ka tuledesäras moelava vallutades.

Kertu läbi Riina Varoli fotosilma Taneli kollektsioonis Mineralia

Olid esimest korda meie kollektsiooni modelliks 1995. aastal IN moeshow'l, mil panin su kõndima 20 cm kõrguste puupakkudega. Millisena see periood on sinu mällu sööbinud?

Ehk isegi varem veel? Mul on meeles ebakindlus, kandsin peas metalset struktuuri ja midagi sarnast vist ka keha ümber. See oli kui köiel kõndimine – piisas vaid natuke julgemast sammust kui sain torke kuhugi pähe või kehasse… ehk oligi see jalanõudest, milles väga kindlalt astuda ei saanudki. Pidin vist etteastes ka käsi liigutama… üldiselt mäletan midagi natuke ulmelikku. Ka meik oli vist jäine – valge, nagu oleks kehastanud kedagi külmunut, ebareaalset.

Foto: Riina Varol Ehted ja kostüüm: Tanel Veenre

Sinu ilus on midagi vambilikku, kuid inimesena mõjud sa hästi sensuaalsena. Kuidas kujundad oma rolle kaamera ees olles? Kui palju n-ö mängid?

Mind on alati natuke hämmastanud, et mind vamp naisena nähakse. Kuna ma seda vampi endas pole ära tundnud ei teagi kuidas teda siis mängidagi. Ise usun, et minus elab diiva. Päriselt. See pole iseloom, vaid see on rüht. Isegi kummikutes ja pikas kampsunis. Lihtsalt tuleb meeles pidada mida lapsepõlves õpetati – kõht sisse, selg sirgu, vaade kaugusesse ja minek.

Kertu moeshow'l Portaal Haapsalus hõljumas Taneli kaftanites

Millises suhtes on linn ja maa sinu sees?

Maal elab inimene loomulikus keskkonnas, kokkupuutes loodusega, aastaaegade vaheldumise, päeva lõpu ja algusega ehk loomuliku valgusega. Mulle on elu maal privaatsus. Loomulikult looduse ilu. Hingerahu. Linn on enamjaolt tühi kest. Inimesed muidugi arvavad, et linnas on kultuur. Olen nõus, aga tihti aetakse see segi meelelahutuse ja tähelepanuvajadusega. Maal on elu ausam. Inimesed ei ole üksi, kuigi vahemaad on suuremad.

Fotod: Hele-Mai Alamaa Meik/soeng: Reet Härmat Ehted, peakatted: Tanel Veenre Kostüümid: Aldo Järvsoo, Tanel Veenre Pildistamise koht: Muhumaa

Oled loonud oma Saarmaa koju muinasjutu aia – sopilise, lopsaka, kirju ja täis lilli. Mida sulle annab lilledega koosolemine?

Aed ja elukeskkonna kujundamine on minu loominguline eneseväljendus. Ka elustiil. Olen õppinud kunsti juba algklassidest. Samuti olen märganud ja armastanud lilli juba väikese tüdrukuna. Lillede olemasolu on mulle elutähtis ilu ja inspiratsioon. Nende vaatlemine on mind toonud ka fotograafia ja floristika juurde. Õpetanud loodust märkama. Lilledel on suur mõjujõud. Nende abil saab avaldada muljet ja luua emotsioone. Kinkides lilli, kingime emotsioone, mis on mälestuste materjal. Kes ja mis meile elus tähtis on? Kes on need, kellega koos loome ühiseid mälestusi? Minul on oskus inimesi aidata emotsioonide loomisel ja oma elukeskkonna kujundamisel.

Madonnalikult kaunis Kertu kannab fotol Tanel Veenre rõivaloomingust pärinevat siidkaftanit ja -rätikut ning ehteid kollektsioonist Hippo Couture

Millest sa praegu unistad?

Võibolla unistades unustan, kes ma olengi, aga olen mõelnud, et minu elus on olnud armastust ja arusaamatust. Olen saanud kogeda armastust, kus olin hoitud. See oli hingerahu, mis mind kandis. Aga see võeti minult ära. Usun, et Jumalal on minuga veel häid plaane. 🙂

Kertu kandmas Taneli loomingut – hallist siidist kaftanit ja kõrvamarju Mini Snowberries

Mida ootad jõuluvanalt?

Ma soovin, et ilu meie ümber, armastust, üksteise väärtustamist ja hoidmist, oleks maailmas rohkem. Saan aru, et selliselt ennast väljendades võin ju lihtsameelsena tunduda, kuid olen unistaja. Ja kui võtta jõuluvana, kes kehastab uut soovide täitumise aastaringi, on üks soov-mõte minus küpsenud küll: seiklus, mis mind inspireerib ja kannab.

Fotodel Kertut kaunistavad ehted on saadaval ka meie e-poes. 🙂

Shopping Cart