Maxim on fotograaf, kes on valmis oma teoste nimel pingutama. Taneli siidi nägi ta mägedega ühte sulamas ning selle nimel kogu varustuse ja rekvisiitidega 2,5 tundi ülesmäge kõndida ei olnud mingi takistus. Tulemused on muidugi võrratud.
Palun tutvusta ennast veidi. Kuidas avastasid enda jaoks fotograafia?
Minu nimi on Maxim Smirnov ning ma elan Poolas. Fotograafiaga olen tegelenud nüüdseks juba üle kümne aasta. Olen proovinud fotograafiat erinevates võtmetes – reportaažist objektifotograafiani, kuid nüüd lõpuks olen püsima jäänud reklaami- ja kunstifotograafina, sest see valdkond on kõige mitmekülgsem.
Mis sind loojana elevil hoiab? Kust tuleb impulss ja inspiratsiooni?
Olen erinevates eluperioodides olnud inspireeritud erinevatest asjadest. Kõik jätab jälje, isegi asjad, mis ei omista erilist tähtsust. Näiteks, minu armastus koomiksite vastu õpetas mind töötama erksate värvidega. Minu armastus Aasia kino ja filmifotograafia vastu on pannud mind rohkem katsetama lahedate toonidega. Miski on mind inspireerinud kasutama oma töös kerget müstikat, arvan, et just David Lynchi ja minu kodulinna Peterburi filmid on minusse salapära immutanud. Praegu on rasked ajad ning paratamatult kajastub see ka minu töös, ma jooksen nendest tunnetest läbi. Teen seda väga delikaatselt, mulle ei meeldi asju otse näidata, püüan alati jätta vaatajale vihjeid ja fantaasiaruumi.
Kes on sinu lemmikartistid (muusikast fotode ja kauni kunstini)?
Oh, neid kõiki on võimatu välja tuua. Armastan fotograafia ja filmikunsti klassikat, kuid jälgin ka palju noori nimesid. Hindan armastust visuaalse katsetamise vastu ja ausust iseenda vastu. Kunstnikke, kes ei karda rääkida ennast puudutavatel teemadel, inimesi, kes arenevad. Tänapäeva fotograafias on raske kedagi üllatada tehniliselt täiusliku pildiga: esikohal pole isegi mitte idee, vaid mõte, impulss pildi taga.
Pildistasid meie siidi erilises kohas mägedes... Kus see asub? Kuidas kirjeldad enda suhet loodusega?
Meie võtted toimusid Poolas, imelisel mägijärvel Eye of the Sea. Sinna jõudmiseks tuli kogu varustuse ja rekvisiitidega kõndida 2,5 tundi ülesmäge. Minu meeskond on sellega harjunud, töötame sageli välitingimustes, paljud neist kohtadest on raskesti ligipääsetavad. Mulle meeldib väga loodus, eriti mäed. Seal saan alati oma pea korda teha, mõelda, taaskäivitada.
Popkunsti esteetika ja elektrilised värvid - samad siidid stuudios Maximi kaamera ees.
Kui palju sa jälgid moodi? Kus näed moe/rõivaste tulevikku? Mille poole me liigume?
Ma ei kuulu nende fotograafide hulka, kes ei jäta ühtegi etendust vahele. Mood peegeldab alati sündmusi maailmas, nagu iga teine kunst. Näiteks jätkusuutlikkus on praegu väga oluline. Samuti areneb digitaalne kunst ja närvivõrgud, ilmuvad virtuaalsed kollektsioonid. Kuhu see kõik välja viib pole väga selge, kuid seda on väga huvitav jälgida.
Maxim oma igapäevases ametis kulisside taga 🙂
No products were found matching your selection.