Katarina on nähtus omaette – tema eeskujuks on kindel ajastu ja kelmikad kaunitarid selles ning ta taaselustab seda ilu tänases. Katarinat võib näha Kalamaja kabarees Heldeke, mille revüüdes kohtub erootika, huumor ja mood. Räägime sellest, kuidas leida oma stiili ja vabaneda arguse ahelatest.
Foto Nonbizarre OÜ
Sa oled üks väheseid, kes on Eestisse toonud pin-up kultuuri ja seod veenvalt erootikat ning teatrit. Kuidas sai see rännak alguse? Kas mäletad oma esimesi katsetusi selles suunas?
Mu vanaema töötas Vanemuise teatris õmblejana ja seetõttu paelusid mind juba lapsena kostüümid, parukad, lavatagused ja meik – kogu see maagia! Oma esimest parukat proovisin teha vist juba seitsmeaastaselt, aga see ei tulnud mul välja. Vintage riideid hakkasin enda jaoks parajaks õmblema teismelisena. Suureks eeskujuks sealjuures oli mulle Marlene Dietrich. Nüüd leiab õnneks ka remake vintage pesu ja sukkasid. Vanasti oli endale sobivaid võimatu leida! Vintage silueti saan õige pesu abil. Võti peitub detailides!
Kes on sinu iidolid, keda jälgid? Jaga palun mõned lingid ja soovitused…
Jälgin huvitavaid isiksusi ja muidugi inspireerivaid esinejaid. Väga palju soome inimesi, kuna kasvasin seal üles ja keel on kodune. Ja muidugi kasse!
Hasard le Sin on üks mu absoluutseid lemmikuid laval
Liisbethi feed on lihtsalt nii badass – inspireeriv igal moel!
Mona Bling, trans ja feminist, kes räägib olulistest ühiskonna valupunktidest
Tema vist tutvustust ei vaja
Eedi seikleb metallikunstnikuga
Paljude inimeste jaoks on kindlasti argus selleks barjääriks, miks ei julgeta end sarnaselt näidata nagu sina seda teed. Kuidas julgustaksid naisi olema avatumad ja oma keha suhtes tolerantsemad? Kuidas sina oled oma kehaga sõbraks saanud ja kust leida julgust?
Ega see ei ole naiste isiklik probleem. Väga raske on olla oma keha suhtes tolerantne, kui ühiskonda on sisseehitatud see, et sind kritiseeritakse, mida iganes sa teed ja kuidas iganes sa välja näed. Dieedikultus on nii tugevalt juurdunud, et enne, kui sellele saab vastu hakata ja enda kehaga sõbraks saada, on vaja mõista, kuidas see toimib.
Toitumishäired ei ole mulle võõras teema, mis tahes „tervisliku veregrupi või kehapuhastuse” sildi all seda kõike reklaamitakse. Mina sain oma kehaga sõbraks läbi burleski. Burlesk sobib igale vanusele ja igale kehale. Laval on kontroll minu käes. Saan vabalt olla naljakas ja naeruväärne ning seksuaalne endale sobival moel – olla subjekt objekti asemel.
Foto Nonbizarre OÜ
Milline on sinu suhe aksessuaaridega? Millised on sinu lemmikud?
Ilma siidisallita ei lahku ma kodust kunagi, sest see on väga mitmekülgne ja asendamatu igal aastaajal. Varjan salliga Tallinna tuule eest kas rulle või soengut, teen turbani, kasutan sallina, suvel kaitsen õlgu päikese eest. Kannan palju ka Eesti kunstnike tehtud kõrvarõngaid. Kui siidisall peas asendab soengut, siis kõrvarõngad asendavad meiki.
Katarina kandmas Tanel Veenre siidirätikut kollektsioonist Venus ja kõrvarõngaid seeriast Comet
Kuna oled ise n-ö ajas rändaja – kuidas suhestud kaasaegse moe ja trendide virrvarriga?
Mood saab inspiratsiooni ikka minevikust ja minu jaoks on huvitav vaadata, kuidas kunstnik annab asjadele enda käekirja. Põnev on jälgida ka seda, kuidas praegused noored kannavad ja stiliseerivad asju, mis olid moes siis, kui mina olin teismeline.
Kuigi mu enda garderoob on moodustunud enamasti kaltsukatest leitud 40–50ndate vintage riietest, siis aeg-ajalt ostan ka Eesti moekunstnike loomingut. Ning kui Marat tuli välja veinipunasest sametist dressidega, siis leidsid need kohe koha ka minu garderoobis, kuigi mul ei olnud dresse enne seda juba 20 aastat olnud. Ma arvan, et kvaliteetne materjal ja teostus on ajatu!
Katarina tegemisi saab jälgida tema Instagramis
Kasuta Tanel Veenre Venus siidrätiku kandmisel julgesti oma fantaasiat nagu Katarina